Naršymo kelias

Apdovanojami talentingiausi naujosios Europos architektūros kūrėjai - 21/05/2013

„Harpa“ – Reikjaviko koncertų ir konferencijų salė, Islandija © ES

Islandijos koncertų ir konferencijų salė „Harpa“ Reikjavike laimėjo 2013 m. L. Mies van der Rohe šiuolaikinės architektūros apdovanojimą.

Anot vertinimo komisijos, koncertų ir konferencijų salė Harpa Englishespañol pakeitė ir pagyvino Reikjaviko uostą. Šį pastatą suprojektavo įmonės „Henning Larsen Architects“, „Batteríið Architects“ ir „Studio Olafur Eliasson“.

„Simboliškose, permatomose ir akytose „Harpa“ sienose atsispindi nuolatinis spalvotų šviesų žaismas, per kurį užsimezga miesto ir pastato vidaus gyvenimo dialogas“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkas.

Kas dvejus metus teikiamu ES apdovanojimu, dar vadinamu L. Mies van der Rohe apdovanojimu, įvertinamas meistriškumas ir skatinami nauji architektūros talentai.

Naujieji talentai

Specialusis jaunojo architekto apdovanojimas atiteko Marijai Langaritai ir Viktorui Navarro už Nave de Música Matadero Englishespañol Madride (Ispanija).

Šis pastatas pastatytas vos per 2 mėnesius, siekiant XX amžiaus pradžios prekių sandėlio komplekse surengti muzikos festivalį. Jis atitiko renginio techninius reikalavimus ir tapo svarbia muzikantų susitikimo vieta.

Apdovanojimai bus įteikti per birželio 7 d. Barselonoje, L. Mies van der Rohe paviljone, vyksiančias apdovanojimų įteikimo iškilmes.

Laimėtojai išrinkti iš 335 pasiūlytų darbų. Kiti konkurso finalininkai: miesto rotušė (Gentas, Belgija), miesto parkas „Superkilen“ (Kopenhaga, Danija), senjorų rezidencija (Alkaser do Salis, Portugalija) bei kultūros ir prekybos kompleksas „Metropol Parasol“ (Sevilija, Ispanija).

Konkursui buvo galima siūlyti ne senesnius kaip dvejų metų pastatus, kurie yra svarbūs miesto gyvenimui. Tai galėjo būti tiek privatūs namai, tiek dideli infrastruktūros kompleksai. Konkursui buvo pateikti ir septyni projektai iš Lietuvos, tarp kurių: Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, Žalgirio arena Kaune, gyvenamasis namas Braškių gatvėje Kaune ir kt.

Architektūros sektoriuje dirba daugiau kaip pusė milijono žmonių. Jis labai svarbus kultūros ir kūrybos pramonei, kurioje sukuriama 4,5 % ES BVP.

ES programa „Kultūra“, kurios bendras biudžetas 2007–2013 metams 400 mln. EUR, remiami architektūros ir kultūrinio paveldo srities bendradarbiavimo projektai.

Daugiau apie ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimą DeutschEnglishfrançais

ES kultūros programa DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos