Navigācijas ceļš

Parlez-vous eiropeiski? - 25/09/2012

Tāfele, uz kuras redzami vārdi spāniski un angliski © iStockphoto

Visā Eiropā notiek Eiropas valodu dienas 2012 atzīmēšanas pasākumi — sākot no “valodu randiņiem” Prāgā līdz pat repošanas konkursam Orhūsā.

Interesenti var piedalīties svešvalodu dzejas vakarā Kardifā, apgūt svešvalodu Sofijas kafejnīcā vai “valodu kokteiļbārā” Budapeštā. Tie ir tikai daži no pasākumiem, kas visā Eiropā notiks 26. septembrī.

Eiropas Savienībā ir 23 oficiālās valodas, apmēram 60 reģionālas un mazākumtautību valodas (piemēram, kataloņu un velsiešu) un vairāk nekā 175 imigrantu valodas. Mērķis ir aizsargāt šo daudzveidību un rosināt iedzīvotājus vairāk mācīties citas Eiropas valodas. Šādas zināšanas noder, dzīvojot un strādājot ārzemēs, un tās var arī palīdzēt kaimiņos dzīvojošām kopienām sazināties un labi sadzīvot.

Visplašāk pazīstamā ES iniciatīva daudzvalodības jomā ir programma “Erasmus” DeutschEnglishfrançais , ar kuras palīdzību ik gadu vairāk nekā 230 000 jauniešu studē ārzemēs. ES katru gadu apmēram miljardu eiro iegulda šajā un citās programmās, kas ES iedzīvotājiem dod iespēju iegūt arodizglītību ārzemēs, veikt brīvprātīgo vai jaunatnes darbu.

Jaunā programma “Erasmus for All” DeutschEnglishfrançais posmā no 2014. gada līdz 2020. gadam ļautu pieejamo vietu skaitu gandrīz divkāršot. Šo Eiropas Komisijas priekšlikumu pašlaik apspriež Eiropas Parlamenta deputāti un 27 ES dalībvalstu ministri.

ES vadītāji vēlētos, lai visiem bērniem jau no agras bērnības papildus dzimtajai valodai mācītu vēl vismaz divas valodas.

Pirms desmit gadiem ieviesa Eiropas atzinības zīmi valodu apguvē, lai paustu atzinību inovatīviem valodu apguves un mācīšanas projektiem. Šogad pirmo reizi pasniegs balvas izciliem projektiem, kuros pētīts, kā uzlabot valodu mācīšanu, un analizēta valodas loma globalizētā pasaulē.

Eiropas valodu dienu kopīgi rīko Eiropas Komisija un Eiropas Padome DeutschEnglishfrançaisitaliano .

Sīkāk par ES valodām

Citu pieredze. Pārskats par pirmo mācību valodu English (ziņojums)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites