Naršymo kelias

Ar kalbate europietiškai? - 25/09/2012

Ant lentos – žodžiai ispanų ir anglų kalbomis © iStockphoto

2012 m. Europos kalbų dienai paminėti visoje Europoje organizuojama įvairiausių renginių: pašnekesiai įvairiomis kalbomis Prahoje, repo konkursas Orhuse ir daugelis kitų.

Pradedantieji poliglotai gali išbandyti jėgas kurdami eilėraščius užsienio kalba Kardife, išmokti vieną kitą kalbą pasaulio kavinėje Sofijoje arba apsilankyti kalbų kokteilių bare Budapešte. Tai tik keletas rugsėjo 26 d. įvairiose Europos šalyse vyksiančių renginių .

ES yra 23 oficialiosios kalbos, apie 60 regioninių bei mažumų kalbų (pavyzdžiui, katalonų ir valų) ir daugiau kaip 175 migrantų kalbos. Siekiama apsaugoti šią įvairovę ir skatinti, kad kuo daugiau žmonių išmoktų kurią nors kitą Europos kalbą. Mokant kitos šalies kalbą lengviau gyventi ir dirbti užsienyje, be to, tai gali padėti kaimynystėje esančioms bendruomenėms bendrauti ir sutarti.

Geriausiai žinoma ES kalbų iniciatyva yra „Erasmus DeutschEnglishfrançais “, kurioje dalyvaujantys daugiau kaip 230 000 jaunuolių kasmet gali studijuoti užsienyje. ES kasmet išleidžia iš viso apie 1 mlrd. eurų šiai ir kitoms programoms, kuriomis sudaromos profesinio mokymo, savanoriško darbo ar darbo su jaunimu galimybės ES piliečiams.

Pagal naują programą „Erasmus visiems“ DeutschEnglishfrançais 2014–2020 m. būtų numatyta beveik dvigubai daugiau vietų. Šį Europos Komisijos pasiūlymą šiuo metu svarsto Europos Parlamento nariai ir 27 ES šalių ministrai.

ES vadovai norėtų, kad be gimtosios visi vaikai būtų mokomi dar bent dviejų kalbų nuo mažens.

Prieš dešimt metų buvo sukurtas Europos kalbų ženklas, skiriamas išskirtiniams novatoriškiems kalbų mokymosi ir mokymo projektams. Šiais metais apdovanojimai pirmą kartą bus skirti išskirtiniams projektams, kuriais ieškoma kalbų mokymosi tobulinimo būdų ir nagrinėjamas kalbų vaidmuo globalizacijos apimtame pasaulyje.

Europos kalbų dieną bendrai organizuoja Europos Komisija ir Europos Taryba DeutschEnglishfrançaisitaliano .

Plačiau apie ES kalbas

Lessons from abroad: international review of primary languages English (ataskaita)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos