Navigācijas ceļš

Eiropas lieliskie festivāli - 06/08/2012

Publika applaudē, turot rokas virs galvas un skatoties uz skatuvi © ES

Vasara ir īstais laiks, kad baudīt Eiropas izcilāko piedāvājumu kultūras jomā, — klasisko un moderno mūziku, teātri un deju.

Atlikušajās vasaras nedēļās gaidāmi daudzi festivāli, kas kultūras mīļotājiem sagādās patiesu baudu.

Jūs vēl varat paspēt uz pēdējo Vīnes starptautiskā dejas festivāla DeutschEnglish nedēļu. Tajā piedalās tūkstošiem profesionālu dejotāju un horeogrāfu no visas pasaules. Šā piecas nedēļas ilgā festivāla noslēgums ir 12. augustā.

Tam seko Slovēnijā notiekošais Ļubļanas “Mladi Levi” festivāls Englishslovenščina , ko rīko ik gadu (šogad no 23. augusta līdz 2. septembrim). Tas ir teātra un dejas festivāls, kas pazīstams ar to, ka dod iespēju atklāt jaunos mūsdienu progresīvā teātra talantus.

No 2. līdz 9. septembrim Utrehtā (Nīderlandē) notiek “Gaudeamus Muziekweek” EnglishNederlands , kurā izpilda dažādu valstu jauno komponistu darbus.

Šāgada starptautiskajā literatūras festivālā DeutschEnglish , ko rīko Berlīnē (4.-15. septembris), pulcēsies vairāk nekā 1000 autoru no visas pasaules. Viņi lasīs savus darbus un runās par literāta profesiju.

Nākamais pieturas punkts mūzikas cienītājiem ir festivāls “Punkt” English , kas no 6. līdz 8. septembrim notiks Kristiansannā (Norvēģijā). Šogad festivāla mākslinieciskais vadītājs ir mūzikas leģenda Braiens Īno. Viņa izvēle kritusi uz visdažādākajiem māksliniekiem — sākot no avangarda mūziķiem “Cyclobe” līdz pat malietim Guimbam Koiatem.

Tiem, kas šogad ceļojumā dosies vēlāk, ir iespēja apmeklēt Austrijas festivālu “Steirischer Herbst” DeutschEnglish (21. septembris - 14. oktobris), kas piedāvā fascinējošu teātra, dejas, arhitektūras, filmu, mūzikas, mākslas un literatūras sajaukumu.

Teātra mīļotājus varētu interesēt arī Nitrā (Slovākija) rīkotais starptautiskais teātra festivāls Englishslovenčina , kas notiek no 21. līdz 26. septembrim. Festivāla 12 dienās trupas no Čehijas, Horvātijas, Krievijas, Lielbritānijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Ungārijas un Vācijas uzstāsies ar 20 izrādēm par vainas un nevainīguma tēmu.

Kultūras galvaspilsētas

Šāgada Eiropas kultūras galvaspilsētas DeutschEnglishfrançais – Gimarainša (Portugālē) un Maribora (Slovēnijā) – piedāvā intensīvu kultūras programmu, kurā tās izceļ savas valsts kultūras bagātību. Tās ir vērts iekļaut jūsu ceļojuma plānā.

Gimarainša tūristiem interesanta ar UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļauto pilsētas vēsturisko centru, savukārt Maribora īpaši pievēršas sadarbībai ar citām reģiona pilsētām, lai paustu “mākslas un kultūras enerģiju”.

Atbalsts kultūrai

Šie ir tikai daži no festivāliem un citiem kultūras pasākumiem, kas šovasar notiek Eiropā. Daudzi no tiem saņem finansējumu no ES kultūras programmas un plašsaziņu līdzekļu programmas, kuras sekmē starpkultūru dialogu, mākslinieku mobilitāti un mākslas darbu apriti Eiropā.

Uzziniet par pasākumiem Eiropas Festivālu apvienības tīmekļa vietnē Englishfrançais

Vēl par ES kultūras programmām DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites