Naršymo kelias

Europoje festivalių metas - 06/08/2012

Atlikėjams scenoje plojantys žiūrovai © ES

Europon atėjo vasara, o kartu su ja ir aukščiausio lygio kultūriniai renginiai: klasikinės ir modernios muzikos koncertai, spektakliai, šokio pasirodymai ir daug kitų.

Paskutinį vasaros mėnesį laukia dar daug jūsų dėmesio vertų festivalių.

Dar galite spėti į paskutinę Vienos tarptautinio šokio festivalio DeutschEnglish savaitę. Festivalyje dalyvauja tūkstančiai profesionalių šokėjų ir choreografų iš viso pasaulio. 5 savaičių festivalis baigsis rugpjūčio 12 d.

Iš jo galite patraukti į Slovėniją – kasmetinį Liublianos šokio ir teatro festivalį „Mladi Levi“ Englishslovenščina (rugpjūčio 23 d. – rugsėjo 2 d.). Šis festivalis žymus tuo, kad jame atrandami jaunieji šiuolaikinio progresyvaus teatro talentai.

Rugsėjo 2–9 d. Utrechte, Nyderlanduose, vyks renginys „Gaudeamus Muziekweek EnglishNederlands “, kuriame išgirsite jaunuosius kompozitorius ir naujos muzikos iš įvairių šalių.

Šių metų tarptautiniame literatūros festivalyje DeutschEnglish Berlyne (rugsėjo 4–15 d.) susiburs per 1000 rašytojų iš viso pasaulio, jie skaitys kūrinių ištraukas ir kalbės apie savo amatą.

Kita stotelė muzikos kelionėje – Kristiansande, Norvegijoje, rugsėjo 6–8 d. rengiamas festivalis „Punkt English “. Šių metų meno vadovas – muzikos legenda Brianas Eno. Jis pakvietė įvairiausių avangardinės muzikos atlikėjų, pradedant muzikantais „Cyclobe“, baigiant maliečiu Guimba Kouyaté.

Tiems, kurie į kelionę leisis vėliau, verta apsilankyti Austrijos festivalyje „Steirischer Herbst DeutschEnglish “ (rugsėjo 21 d. – spalio 14 d.), kuriame numatyta teatro spektaklių, šokio pasirodymų, architektūros, muzikos, dailės ir literatūros renginių bei filmų.

Teatro mylėtojai taip pat gali apsilankyti rugsėjo 21–26 d. Slovakijoje vyksiančiame Nitros tarptautiniame teatro festivalyje Englishslovenčina . 12 dienų vyksiančiuose 20 spektaklių kaltės ir nekaltumo tema pamatysite Čekijos, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Vengrijos, Vokietijos ir Slovakijos trupes.

Kultūros sostinės

Šių metų Europos kultūros sostinėse DeutschEnglishfrançais – Gimarainse, Portugalijoje, ir Maribore, Slovėnijoje, vyks daugybė renginių, kuriais bus atkreipiamas dėmesys į turtingą jų paveldą ir kuriuos verta įtraukti į savo lankytinų renginių tvarkaraštį.

Gimarainsas daugiausia dėmesio skiria savo istoriniam centrui – UNESCO pasaulio paveldo objektui, – o Mariboras bendradarbiauja su didmiesčiais, siekdamas išreikšti meno ir kultūros energiją.

Kultūros rėmimas

Tai tik keletas iš Europoje vykstančių festivalių ir kultūrinių renginių. Daugelis jų finansuojama pagal ES programas „Kultūra“ ir MEDIA, kurios padeda skatinti kultūrų dialogą ir menininkų bei jų darbų judėjimą Europoje.

Daugiau renginių (Europos festivalių asociacijos informacija) Englishfrançais

Daugiau apie ES paveldo ir kitas kultūrines programas DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos