Navigatsioonitee

Euroopa festivalid - 06/08/2012

Lavale vaatav publik plaksutab pea kohal käsi © EL

Klassikalisest ja kaasaegsest muusikast teatri ja tantsuni – suvi on aeg Euroopa kultuuri nautimiseks.

Viimastelgi suvenädalatel pakuvad kultuurielamusi mitmed festivalid.

Jõuate veel Viini rahvusvahelise tantsufestivali DeutschEnglish viimasele nädalale. Viis nädalat kestev festival lõpeb 12. augustil ning seal esinevad tuhanded kutselised tantsijad ja koreograafid kõikjalt maailmast.

Sealt võite minna edasi Sloveeniasse, kus 23. augustist kuni 2. septembrini toimub Ljubljana iga-aastane tantsu- ja teatrifestival Mladi Levi Englishslovenščina . Festivalil koguvad tuntust kaasaegse progressiivse teatri uued talendid.

Madalmaades Utrechtis toimub 2.–9. septembrini muusikanädal Gaudeamus Muziekweek EnglishNederlands , kus kuulete erinevast rahvusest noorte heliloojate uut heliloomingut.

Berliinis toimuval rahvusvahelisel kirjandusfestivalil DeutschEnglish (4.–15. september) osalevad ettelugemistel ja räägivad oma tööst üle 1000 autori kõikjalt maailmast.

Muusikahuvilistel on võimalik osa saada ka 6.–8. septembrini Norras Kristiansandis toimuvast üritusest Punkt English . Sellel aastal on kunstiliseks juhiks muusikalegend Brian Eno, kelle esinejatevalik ulatub Cyclobe'ist Mali päritolu Guimba Kouyaténi.

Hilisematele puhkajatele võiks huvi pakkuda 21. septembrist 14. oktoobrini Austrias toimuv festival Steirischer Herbst DeutschEnglish , mis pakub huvitavat segu teatrist, tantsust, arhitektuurist, filmist, muusikast, kunstist ja kirjandusest.

Teatrielamusi saab ka Nitra rahvusvaheliselt teatrifestivalilt Englishslovenčina Slovakkias (21.–26. september). Teatritrupid Horvaatiast, Poolast, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Tšehhi Vabariigist, Ungarist, Venemaalt ja Ühendkuningriigist osalevad 12 päeva jooksul 20 etenduses, millede teemaks on süü ja süütus.

Kultuuripealinnad

Oma reisikavasse tasuks lisada ka selle aasta Euroopa kultuuripealinnad DeutschEnglishfrançais (Guimarães Portugalis ja Maribor Sloveenias), mis pakuvad laia valikut oma kultuuripärandit tutvustavaid üritusi.

Guimarães tõstab esile oma ajaloolist keskust, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja, Maribor keskendub koostööle piirkonna linnade vahel, et väljendada kunsti ja kultuuri energiat.

Kultuuri toetamine

Eespool on mainitud ainult mõned Euroopas toimuvatest festivalidest ja kultuuriüritustest. Paljusid üritusi rahastatakse ELi kultuuri- ja meediaprogrammide raames, mis aitavad edendada kultuuridevahelist dialoogi ning tõhustavad kunstnike ja teoste liikumist Euroopas.

Leidke veel üritusi Euroopa festivalide liidu kaudu Englishfrançais

Lisateave ELi programmide kohta kultuuri ja kultuuripärandi valdkonnas DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad