Navigācijas ceļš

Kultūras mantojuma balvas - 04/06/2012

Satu Mare skolotāja Parašiva Kovača, Rumānija © ES

2012. gada kultūras mantojuma balvas tiek pasniegtas par Eiropas vēsturisko vietu saglabāšanas, atjaunošanas un izpētes darbu.

Parašiva Kovača Englishfrançais vairāk nekā 40 sava mūža gadus ir veltījusi tam, lai dokumentētu un aizsargātu Rumānijas reģiona Odorhejas tradicionālos vārtus.

Viņas darbu ir atzinusi Eiropas Savienība, piešķirot gadskārtējo kultūras mantojuma balvu, kas pazīstama ar nosaukumu “Europa Nostra” Englishfrançais . Šo balvu saņēma arī 27 citi izcilnieki.

Kovača bija to sešu izredzēto vidū, kas saņēma īpašo "Grand Prix" balvu par izciliem sasniegumiem kultūras mantojuma saglabāšanā, un to pasniedza 1. jūnijā Lisabonā.

Pasniedzot balvu, žūrija Parašivu Kovaču raksturoja kā vienu no neparasti pieticīgajiem un aizrautīgajiem eiropiešiem, kas bez īpašas rocības mums palīdz apjaust, cik svarīgi ir saglabāt pagātnes liecības nākotnei.

Pārējie 2012 Grand Prix Englishfrançais ieguvēji:

  • Averofa nams, Grieķija, Atēnas Englishfrançais – nozīmīgs Eiropas neoklasicisma paraugs, kas atjaunots un kurā tagad izveidota Valsts Tehniskās universitātes Arhitektūras skola;
  • Otrā domna, Spānija, Sagunto Englishfrançais – dzelzs un tērauda rūpniecības paliekas Vidusjūras baseinā. Tagad tā ir izveidota par izglītojošu vietu;
  • Paundstokas Ģilde, Lielbritānija, Bjuda Englishfrançais – 16. gs. sākuma celtne, kuru pēc remontdarbiem, kas veikti ar tradicionāliem paņēmieniem, atkal izmanto par dievnamu;
  • miera altārī “Ara Pacis” izgrebto augu arheoloģisks pētījums Englishfrançais – žūrija atzina šī starpnozaru pētījuma un tā rezultātā tapušās publikācijas kvalitāti;
  • Norvēģijas Kultūrmantojuma fonda izglītojoša programma, Norvēģija, Vogo Englishfrançais – skolotāji un skolēni ir uzkopuši un atbrīvojuši nelielus kultūras mantojuma objektus.

Šogad par izcilniekiem varēja balsot arī interneta aptaujā. Visvairāk balsu ieguva Pamplonas nocietinājumi, Spānija Englishfrançais , — viens no vislabāk saglabātajiem bastiona veida nocietinājumiem un citadelēm.

Šo balvu atbalsta ES kultūras programma, no kuras kopš 2007. gada kultūras mantojumu projektu līdzfinansēšanai ir sniegti 30 miljoni eiro.

Pieteikumus nākamā gada balvai var sūtīt līdz 2012. gada 1. oktobrim.

Vēl par atbalstu kultūrai un kultūrvēsturiskajam mantojumam

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites