Naršymo kelias

Kultūros paveldo apdovanojimai - 04/06/2012

Paraschiva Kovacs, mokytoja Satu Marėje, Rumunijoje © ES

2012 m. kultūros paveldo apdovanojimai – tai puikaus darbo saugant, restauruojant ir tyrinėjant Europos istorijos paminklus įvertinimas.

Paraschiva Kovacs Englishfrançais daugiau kaip 40 savo gyvenimo metų skyrė Rumunijos regiono Odorhei liaudies meistrų pagamintų vartų inventorizacijai ir išsaugojimui.

Šis darbas įvertintas – Paraschivai Kovacs, kaip ir dar 27 laureatams, už nuopelnus kultūros paveldo išsaugojimo srityje įteiktas kasmetinis kultūros paveldo apdovanojimas „Europa Nostra Englishfrançais “.

Be to, P. Kovacs yra viena iš šešių laureatų, kuriems birželio 1 d. ceremonijoje Lisabonoje įteiktas dar ir specialusis pagrindinis prizas už ypatingus kultūros paveldo srities laimėjimus.

Per apdovanojimų iškilmes vertinimo komisija Paraschivą Kovacs apibūdino kaip vieną iš tų kuklių ir savo darbui atsidėjusių Europos žmonių, kurie, neturėdami didelių išteklių, padeda kitiems suprasti, kaip svarbu išsaugoti praeities vertybes būsimoms kartoms.

Kiti projektai, pelnę 2012 m. pagrindinį prizą Englishfrançais :

  • Averofo pastatas Atėnuose, Graikija Englishfrançais – tai svarbus Europos neoklasicizmo pavyzdys, dabar pastate įsikūręs Nacionalinio technikos universiteto Architektūros fakultetas,
  • „Number 2 Blast“ krosnis Sangute, Ispanija Englishfrançais – geležies ir plieno pramonės Viduržemio jūros baseine paminklas, išsaugotas mokymo tikslais,
  • Paundstoko gildijų namai, Bjudas, Jungtinė Karalystė Englishfrançais – XVI a. pradžios pastatas, restauruotas naudojant tradicinius metodus, vėl naudojamas kaip parapijos namai,
  • Altoriaus „Ara Pacis“ puošybos augaliniais motyvais archeologinis tyrimas, Roma, Italija Englishfrançais – vertinimo komisija pripažino šio tarpdisciplininio tyrimo ir publikacijų apie jį kokybę,
  • Norvegijos paveldo fondo mokomoji programa, Vogo, Norvegija Englishfrançais – mokytojai ir mokiniai valė ir tvarkė vietos reikšmės paveldo objektus.

Šiais metais buvo galima balsuoti už laureatus internetu. Publikos simpatijų apdovanojimą pelnė Pamplonos fortifikacijos Ispanijoje Englishfrançais – vienos iš geriausiai išsilaikiusių Europoje gynybinių sienų ir citadelių.

Apdovanojimų konkursą rengti padeda ES kultūros programa, pagal kurią nuo 2007 m. paveldo išsaugojimo projektams bendrai finansuoti skirta 30 mln. eurų.

Paraiškas kitų metų konkursui galima teikti iki 2012 m. spalio 1 d.

Daugiau apie kultūros ir paveldo apsaugos rėmimą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos