Navigācijas ceļš

Sumina ES labākos jaunos tulkotājus - 27/03/2012

“Juvenes Translatores” 2010.–2011. gada konkursa uzvarētāju grupas fotogrāfija © ES

Šodien Briselē balvas saņēma ES tulkošanas konkursa 27 uzvarētāji.

Šodien balvas saņēma divdesmit septiņi jaunieši — pa vienam no katras Eiropas Savienības dalībvalsts —, kas bija uzvarējuši savā valstī, piedaloties Eiropas Komisijas rīkotajā jauno tulkotāju konkursā “Juvenes Translatores”, kurš notiek ik gadu.

Ikviens no viņiem saņēma balvu un diplomu, ko pasniedza izglītības, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Pēc tam viņi tiksies ar Komisijas tulkotājiem, kas bija iesaistīti tulkojamo tekstu sastādīšanā un iesniegto tulkojumu labošanā.

Konkurss notika 2011. gada novembrī, un tajā piedalījās 17 gadus veci vidusskolēni, kas pārstāvēja savu skolu un valsti.

Dalībniekiem bija jāizvēlas viens no 23 (visās ES oficiālajās valodās) sagatavotajiem tekstiem un tas jāiztulko kādā citā ES valodā (pēc izvēles). Lai gan daudzi tulkošanai izraudzījās angļu tekstu, izmantoto valodu kombināciju skaits šoreiz bija 148 — kopš konkursa aizsākuma 2007. gadā tas ir rekords.

Šoreiz teksti bija par brīvprātīgo darbu, jo 2011. gadā tika atzīmēts Eiropas brīvprātīgo darba gads. Vairākiem jauniešiem, kas dažādās valstīs piedalījās šajā konkursā, šis temats acīmredzot likās iedvesmojošs, jo viņi pieteicās par brīvprātīgajiem Sarkanajā Krustā un citās nevalstiskajās organizācijās.

Nedrīkst aizmirst, ka ikvienam talantīgam skolēnam ir savs skolotājs! Uzvara konkursā nav tikai praktisku jautājumu salikšana pa plauktiņiem, — skolotāji ir paveikuši lielu darbu, radīdami un uzturēdami interesi par svešvalodām.

Daudziem no uzvarētājiem valodas ir īpaša aizraušanās. Uzvarētājas no Nīderlandes un Luksemburgas ir uzaugušas jauktās ģimenēs un mājās iegūto valodas prasmi papildinājušas skolā. Uzvarētāja no Čehijas grāmatas labprāt lasa oriģinālvalodā, bet britu uzvarētāja ir aizrāvusies ar vācu valodu, kuru viņa plāno studēt augstskolā.

Juvenes Translatores” mērķis ir sekmēt valodu apguvi Eiropā un popularizēt tulkotāja profesiju. Konkurss gadu no gada kļūst aizvien iecienītāks, pērn tajā piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku — vairāk nekā jebkad.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites