Navigācijas ceļš

Eiropas e-prasmju nedēļas laikā (26.-30. martā) noskaidro, kā padarīt par savu kādu no visā Eiropā pieejamajām informācijas tehnoloģijas nozares darbavietām.

Eiropas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozare turpinājusi augt par spīti ekonomikas krīzei. Tomēr, lai gan nozarē nodarbināto skaits pēdējos gados ir pieaudzis, kopš 2005. gada absolventu skaits šajā jomā samazinās.

Eiropā nesagatavo pietiekami daudz tehnisko nozaru speciālistu, lai aizpildītu darbavietas, kuras rada šī nozare un kuru skaits arvien pieaug. Līdz ar to, kā apgalvo Komisija, līdz 2015. gadam brīvo darbavietu skaits sasniegs 700 000.

Eiropas e-prasmju nedēļa atbilst Komisijas stratēģijai mudināt jaunus cilvēkus iegūt izglītību, kas viņiem ir nepieciešama, lai dabūtu darbu šajā nozarē, un gādāt par ES digitālās ekonomikas konkurētspēju.

Šīs nedēļas laikā katrā ES valstī rīko pasākumus — kursus, informācijas dienas un konferences —, uzsverot šajā jomā pieejamās iespējas.

Piemēram, vairāki reklāmas pasākumi norisināsies Lielbritānijā, tostarp vakanču “tirgus” Glazgovā 29. martā. Šodien Dublinā ievērojami nozares pārstāvji uzstāsies ar runām, lai iedvesmotu jaunos cilvēkus apgūt IKT prasmes.

Nīderlandē izpratni par tehnoloģijas profesijām vairos nozares pārstāvji, kuri dosies uz skolām, un lietojumprogrammas izveides konkurss.

Pat pēc e-prasmju nedēļas beigām jauniem cilvēkiem joprojām būs iespēja parādīt savu talantu konkursā “Project Passion”, darbi iesniedzami līdz 30. jūnijam.

Katram būs nepieciešamas zināmas tehniskās prasmes

Skaitļošanas un informācijas tehnoloģiju prasmes būs vajadzīgas visdažādākajiem darbiem arī citās nozarēs. Sagaidāms, ka līdz 2015. gadam 90 % no visām darbavietām būs vajadzīgas vismaz nelielas datorprasmes.

Komisijas ilgtermiņa stratēģija, kā apmierināt pieprasījumu, paredz arī atbalstu specializētiem sagatavošanas kursiem un e-prasmju un vakanču portāla English izveidi.

Iesaistījušās ir arī ES valdības, — šobrīd sadarbībā ar IKT uzņēmumiem dalībvalstīs norit tādu programmu izstrāde, kuru mērķis ir e-prasmju apguve.

IKT nozare saražo 5 % no Eiropas IKP un apgroza 660 miljardus eiro gadā.

Sekojiet Eiropas e-prasmju nedēļas gaitai tīmekļa vietnēs Facebook English vai Twitter.

Vairāk par ES informācijas tehnoloģiju politiku

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites