Navigācijas ceļš

“Erasmus” — iespēja Eiropas studentiem - 03/02/2012

Kopš 1987. gadā programmā “Erasmus” gandrīz 3 miljoni eiropiešu ir devušies studēt vai mācīties ārzemēs.

Ekonomikas krīzes negatīvās sekas un bezdarbs sevišķi smagi skar jauniešus. Janvārī notikušajā Eiropadomes sanāksmē ES valstu un valdību vadītāji apņēmās uzlabot viņu iespējas atrast darbu.

“Erasmus” palīdz sasniegt šo mērķi, sekmējot studējošo jauniešu mobilitāti. Pateicoties šai programmai, viņi var doties studēt uz citu valsti, apgūt jaunu svešvalodu un prasmi pielāgoties jaunā situācijā, kā arī daudz citu noderīgu lietu, ko augstu vērtē darba tirgū.

Atvērtība un jauns pavērsiens dzīvē

“Erasmus” ir viens no Eiropas Savienības visiespaidīgākajiem veiksmes stāstiem. 2011. gadā 250 tūkstoši jauniešu izmantoja šo programmu, lai studētu vai praktizētos kādā citā valstī. Piedalīties var arī pasniedzēji — šādi tiek uzlabota augstākās izglītības kvalitāte Eiropā.

Briselē programmas ceturtdaļgadsimta jubileju atzīmēja konferencē ar zīmīgu nosaukumu: ““Erasmus” jau 25 gadus piedāvā citādu dzīvi un plašāku redzesloku”. Pasākumi tiek organizēti visā Eiropā.

Katrā no 33 valstīm, kas piedalās programmā, izraudzījās pa vienam studentam un pasniedzējam, kuru profesionālajā un privātajā dzīvē programmai “Erasmus” ir bijusi izšķirīga loma. Šie “Erasmus” vēstnieki mudinās citus jauniešus piedalīties un izmēģināt savus spēkus.

Madara no Latvijas 2006. gadā devās uz Dāniju, lai Kopenhāgenas Biznesa skolā studētu uzņēmējdarbību un ekonomiku. Tur pavadītais laiks viņai mainīja skatu uz dzīvi un pamudināja turpināt studijas nu jau Kalifornijā. Lai palīdzētu citiem izprast savas iespējas, viņa aktīvi darbojas “Erasmus” Studentu tīklā.

Piroška bija viena no pirmajām ungāru studentēm, kas 1998. gadā piedalījās šajā programmā. Vācijā pavadītais semestris, kura laikā viņa studēja komunikācijas zinātnes, būtiski sekmēja viņas žurnālistes karjeru.

Raugoties nākotnē

Programmas dalībnieku skaits ik gadu palielinās — tas ir viens no iemesliem, kāpēc “Erasmus” var uzskatīt par visveiksmīgāko studentu apmaiņas programmu pasaulē.

Komisija nesen ierosināja izveidot jaunu programmu “Erasmus visiem” (2014.-2020. gadam). Tajā tiks apvienotas visas pašreizējās Eiropas un starptautiskās iniciatīvas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā, un tā varētu aptvert līdz pat 5 miljoniem cilvēku.

Vēl par programmu “Erasmus” DeutschEnglishfrançais

Kā satikt “Erasmus” vēstniekus English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites