Naršymo kelias

Programa „Erasmus“ padeda ugdyti jaunųjų europiečių įgūdžius - 03/02/2012

Nuo 1987 m. dėl programos „Erasmus“ studijuoti ir stažuotis užsienyje galėjo beveik 3 mln. europiečių.

Jaunimas itin menkai apsaugotas nuo ekonomikos krizės pasekmių ir nedarbo grėsmės. Sausį vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime ES valstybių narių ir vyriausybių vadovai įsipareigojo gerinti užimtumo perspektyvas.

Programa „Erasmus“ padedama siekti šio tikslo ir skatinamas studentų judumas. Dalyvaujantys šioje programoje studentai gali pagyventi kitoje šalyje, išmokti užsienio kalbą ir išmokti geriau adaptuotis, o visa tai labai vertinama darbo rinkoje.

Keičia gyvenimus ir atveria kelius

Programa „Erasmus“ yra vienas iš sėkmingiausios Europos Sąjungos veiklos pavyzdžių. 2011 m. pagal šią programą studijuoti arba stažuotis kitoje šalyje galėjo 250 000 jaunuolių. Programa taip pat remiami dėstytojai ir prisidedama prie mokymo kokybės gerinimo Europoje.

Programos 25 metų metų jubiliejus pradedamas švęsti konferencija „Programa „Erasmus“ 25 metus keičia gyvenimus ir atveria kelius“ Briuselyje. Visoje Europoje organizuojama ir kitų renginių.

Kiekvienoje iš 33 dalyvaujančių šalių pagal tai, kokią įtaką programa „Erasmus“ padarė asmeniniam ir profesiniam gyvenimui, buvo atrinkta po buvusį studentą ir dėstytoją. Šių vadinamųjų programos „Erasmus“ ambasadorių vaidmuo – skatinti kitus jaunuolius išbandyti laimę.

Vienas iš šių laimingųjų – Tomás. 2002 m. šis ispanas informatikas praleido vienerius metus Suomijos universitete. Po to jis išvyko studijuoti į Aziją, dirbo Jungtinėje Karalystėje ir taip praturtino tiek profesinį, tiek asmeninį gyvenimą.

Piroska buvo tarp pirmųjų programoje „Erasmus“ dalyvavusių Vengrijos studentų 1998 m. Semestras komunikacijos studijų Vokietijoje buvo labai naudingas jos žurnalistės karjerai.

Kas programos laukia ateityje

Kiekvienais metais dalyvių skaičius vis didėja ir „Erasmus“ tapo pačia sėkmingiausia studentų mainų programa pasaulyje.

Neseniai Europos Komisija pasiūlė naują 2014–2020 m. programą „Erasmus visiems“, kurioje bus sujungtos visos ES ir kitų šalių vykdomos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto iniciatyvos ir kuri galėtų sutelkti iki 5 mln. žmonių.

Daugiau apie programą „Erasmus“ DeutschEnglishfrançais

Susitikimas su programos „Erasmus“ ambasadoriais English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos