Navigatsioonitee

Euroopa artistide häält kuuldakse - 03/11/2011

Kuulutus, milles kutsustakse üles andma oma hääl „European Border Breakers Awards” 2012 publikuauhinna võitja väljaselgitamiseks.

Kümme „European Border Breakers Awards” 2012 laureaati on nüüd teada. Publikut kutsutakse nüüd üles valima oma lemmikartisti.

„European Border Breakers Awards” auhind antakse Euroopa lauljatele või ansamblitele, kes viljelevad pop, rock, soul või elektroonilist muusikat ning kelle debüütalbum on saavutanud edu ka väljaspool nende päritoluriiki. Võitja valikul võetakse arvesse albumi müüginumbreid, lugude esitamissagedust ja nende eest antud hääli raadiojaamades ning Euroopa festivalidel.

2012. aasta konkursi kümme võitjat on: Elektro Guzzi (Austria), Selah Sue (Belgia), Agnes Obel (Taani), Ben l'Oncle Soul (Prantsusmaa), Boy (Saksamaa), James Vincent McMorrow (Iirimaa), Afrojack (Madalmaad), Alexandra Stan (Rumeenia), Swedish House Mafia (Rootsi) ja Anna Calvi (Ühendkuningriik).

Pransuse ja Belgia laureaadid esindavad soulistiilis muusikat. Ben l’Oncle Soul sai tuntuks tänu lugude taasesitamisele ning alles seejärel asus ta oma lauludega publikut lummama. Samas aga on nooruke 22-aastane belglanna Selah Sue juba osalenud arvukatel Euroopa festivalidel ning teinud koostööd maailmamuusika suurimate nimedega.

Kõigile artistidele antakse auhinnad üle 11. jaanuaril 2012. Auhinnatseremooniast teevad ülekande telekanalid ja raadiojaamad üle kogu Euroopa.

Publik ütleb oma viimase sõna, valides välja oma lemmikartisti või -ansambli. Hääletada saab veebipõhiselt English 1. jaanuarist 31. detsembrini ning hääletajate vahel loositakse välja kutsed auhindade üleandmisele. Eelmisel aastal sai publiku eriauhinna ansambel „The Baseballs” Saksamaalt, kes taasesitab retrolugusid.

Auhindade üleandmine toimub Madalmaades Eurosonic Noorderslag festivali raames. Sellel festivalil osaleb peaaegu 300 artisti ning tuhandeid asjatundjaid, olles seega kui Euroopa muusikatööstuse „vaateaken”. 2011. aasta laureaadid Saint Lu, Zaz ja Stromae on juba kinnitanud oma osalemist.

„European Border Breakers Awards” konkurssi toetatakse Euroopa Liidu kultuuriprogrammi raames. Käesoleva aasta konkurss on järjekorras juba üheksas ning see demonstreerib tõelise Euroopa muusikaturu olemasolu, julgustades noori artiste ka oma loomingut üle riigipiiride levitama.

Euroopa Liidu kultuuriprogramm DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad