Cesta

Evropští hudebníci na scéně - 03/11/2011

Plakát vybízející k hlasování v kategorii „Cena publika“ – Cena European Border Breakers 2012

Jména deseti vítězů ceny „European Border Breakers 2012“ jsou již známa. Nyní můžete hlasovat pro svého oblíbeného umělce.

Cena „European Border Breakers“ je udělována evropským zpěvákům a skupinám, které hrají populární, rockovou, soulovou nebo elektronickou hudbu a jejichž první vydané album zaznamenalo úspěch i v zahraničí. Při výběru se hodnotí celkový prodej alba, četnost vysílání jednotlivých skladeb v médiích a jejich úspěch na rozhlasových stanicích a evropských festivalech.

V roce 2012 byli oceněni: Elektro Guzzi (Rakousko), Selah Sue (Belgie), Agnes Obel (Dánsko), Ben l'Oncle Soul (Francie), Boy (Německo), James Vincent McMorrow (Irsko), Afrojack (Nizozemsko), Alexandra Stan (Rumunsko), Swedish House Mafia (Švédsko) a Anna Calvi (Spojené království).

Vítězové z Francie a Belgie se oba věnují soulu. Ben l’Oncle Soul zahájil svou hudební dráhu interpretací děl jiných autorů, pak si ale získal publikum svými vlastními písněmi. Teprve 22letá Selah Sue již účinkovala na mnoha evropských festivalech a spolupracovala s řadou hudebníků zvučných jmen.

Slavnostní předávání cen se koná 11. ledna 2012 a bude přenášeno televizními a rozhlasovými kanály po celé Evropě.

Veřejnost má nyní možnost do udílení cen zasáhnout a zvolit svého oblíbeného umělce nebo skupinu. Internetové English hlasování bude probíhat od 1. listopadu do 31. prosince a při této příležitosti bude možné získat i pozvánku na závěrečný ceremoniál. V loňském roce zvláštní cenu publika získala německá skupina The Baseballs za retro cover verze moderních hitů.

Slavnostní předání cen se uskuteční v Nizozemsku v rámci festivalu Eurosonic Noorderslag. Legendární festival, který představuje to nejlepší z evropské hudební scény, přivítá více než 300 umělců a tisíce lidí z hudebního průmyslu. Svoji účast již potvrdili i vítězové EBBA 2011: Saint Lu, Zaz a Stromae.

Cena „European Border Breakers“ financována z prostředků programu Kultura Evropské unie. Letošní devátý ročník dokládá existenci skutečného hudebního trhu v evropském měřítku a vybízí mladé umělce, aby se snažili prorazit i na zahraniční hudební scéně.

Program „Kultura“ Evropské unie DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy