Ścieżka nawigacji

10. Europejski Dzień Języków - 23/09/2011

Częściowo wypełniona krzyżówka z nazwami niektórych języków © UE

Festiwal muzyczny, spotkania poetyckie i konferencja na temat uczenia się języków obcych i ich znaczenia w życiu zawodowym to niektóre z licznych wydarzeń odbywających się 26 września z okazji 10. edycji Europejskiego Dnia Języków.

Już od dziesięciu lat, co roku 26 września Europa świętuje swoją różnorodność językową, obchodząc Europejski Dzień Języków. Ma on podkreślać nasze bogate dziedzictwo językowe i zachęcać do nauki nowego języka.

Tegoroczne obchody dotyczyć będą przede wszystkim tego, jak języki mogą otwierać przed nami nowe horyzonty i pomagać w znalezieniu pracy.

We wszystkich państwach UE biura lokalne wydziału ds. tłumaczeń Komisji Europejskiej DeutschEnglishfrançais zorganizują szereg specjalnych wydarzeń. Będą to m.in.:

  • uroczystość wręczenia nagród European Language Label za innowacyjność w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych (Warszawa, 28 września)
  • festiwal muzyki i języków stanowiący część Olimpiady Kulturalnej w 2012 r. (Londyn, 26 września)
  • debata przy okrągłym stole poświęcona znaczeniu umiejętności językowych dla integracji (Berlin, 26 września)
  • spotkania poetyckie z udziałem tłumaczy i twórców, które odbywać się będą w różnych językach (Makašāni, Valmiera, Kuldyga i Mežotne, Łotwa 19–22 września)
  • kampania rekrutacyjna instytucji UE dla tłumaczy ustnych języka niderlandzkiego (Bruksela i Haga, początek 26 września).

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki