Cesta

Letos se Evropský den jazyků koná již po desáté - 23/09/2011

Částečně vyplněná křížovka s názvy některých evropských jazyků © EU

Během letošního, již 10. ročníku Evropského dne jazyků, který připadá na 26. září, budete moci zajít například na hudební festival, čtení poezie či konferenci týkající se vztahu mezi znalostmi cizích jazyků a možnost pracovního uplatnění.

Roku 2001 byla zahájena tradice Evropského dne jazyků, díky níž se od té doby každoročně 26. září konají oslavy jazykové rozmanitosti na evropském kontinentu. Tímto dnem se tak má nejen upozornit naše bohaté jazykové bohatství, ale zároveň motivovat ke studiu dalších cizích jazyků.

Letošní ročník se zaměří na to, jak si díky znalosti cizích jazyků můžeme rozšířit obzory a zvýšit šance na získání zaměstnání.

Překladatelé působící při zastoupeních Evropské komise DeutschEnglishfrançais v jednotlivých členských zemích uspořádali v tento den nejrůznější tematické akce, jako je například:

  • Konference s názvem Jazykové kompetence jako podstata profesního i společenského úspěchu v Evropě Englishpolski (Varšava, 28.– 29. září 2011)
  • Jazykový hudební festival pořádaný jako součást kulturní olympiády 2012 (Londýn, 26. září 2011)
  • Diskuse o výhodách znalosti cizího jazyka pro integraci přistěhovalců (Berlín, 26. září 2011)
  • V prostorách Zastoupení Evropské komise v Praze se 26. září uskuteční veřejná diskuse o významu cizích jazyků, s účastí zajímavých osobností, jako je například profesor Jan Sokol, překladatelka a tlumočnice Dana Hábová či spisovatel Jaroslav Rudiš. Zároveň zde proběhne přehlídka vítězných videí z evropské studentské soutěže Jazyky objektivem kamery.
  • V Bruselu a Haagu se 26. září zahájí kampaň na nábor tlumočníků do Evropských institucí, kteří mají jako hlavní jazyk nizozemštinu.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy