Navigācijas ceļš

Ceļam godā Eiropas kultūras mantojumu - 15/09/2011

Eiropas kultūras mantojuma dienu logotips © UE

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir gadskārtējs kultūras pasākums. Piecdesmit valstīs durvis ver tūkstošiem vēsturiski nozīmīgu vietu un pieminekļu. Eiropiešiem tā ir īpaša iespēja novērtēt un svinēt kopīgo mantojumu.

Šo dienu pasākumi ļauj ne tikai citām acīm palūkoties uz labi pazīstamām vietām, tādām kā valdības ēkas vai muzeji, bet arī iepazīt neparastākas vietas (pilis, fermas, ražotnes utt.), kas durvis ver tieši šajās dienās.

Kultūras mantojums ir daļa no Eiropas kultūras daudzveidības un kopīgās vēstures. Šī ikgadējā pasākuma mērķis ir vērst eiropiešu uzmanību uz šo bagātību.

Eiropas kultūras mantojuma dienas, pasākums, kuru kopš 1999. gada ik gadu kopīgi rīko Eiropas Savienība un Eiropas Padome, gūst arvien plašāku atzinību. Katru gadu tās piesaista vairāk nekā 20 miljonus apmeklētāju vairāk nekā 30 000 vietu.

Šo dienu ietvaros eiropiešu ievērībai tiek piedāvāti tematiski ceļojumi, zinātības demonstrējumi, koncerti, teātra uzvedumi, kā arī fotokonkurss English, kurā apbalvos skaistāko Eiropas kultūras mantojuma fotogrāfiju autorus. Netrūkst piedāvājumu, kuri ļaus uzzināt ko jaunu par savu rajonu, pilsētu vai reģionu.

Katrā no piecdesmit valstīm, kuras piedalās, izvēlēta sava šo svētku pasākumu tematika un konkrēti datumi. Francijā šogad uzsvars ir uz ceļošanu, lai mantojumā izceltu ārēju ietekmi un starpkultūru dialoga izpausmes. Briselē (Beļģija) godā celta mantojuma atjaunošana un līdz ar to izstrādātas vairākas ekskursijas pa pilsētas ielām.

Visbeidzot šo dienu sakarībā tiek rīkots forums, kas pulcina politiķus un speciālistus kultūras mantojuma jautājumos. Šogad šajā forumā, kas notiks Polijā 10.-12. oktobrī, aplūkos kultūras mantojuma vērtību Eiropas ekonomikas, īpaši ekonomikas krīzes kontekstā.

Eiropas kultūras mantojuma dienu 2011 pasākumi valstīs Englishfrançais

Vairāk par ES atbalstu kultūrai DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites