Navigatsioonitee

Austagem Euroopa kultuuripärandit - 15/09/2011

Euroopa kultuuripärandi päevade logo © EL

Euroopa kultuuripärandi päevad on sügise algust tähistavaks sündmuseks. 50 Euroopa riigis avatakse üldsusele tuhanded mälestised ja mälestusmärgid: haruharv võimalus eurooplastele nende ühise pärandi hindamiseks ja tähistamiseks.

Kultuuripärandi päevade raames on võimalus taaskülastada selliseid peresõbralikke paiku nagu avalikud hooned või muuseumid, aga ka omapärasemaid rajatisi, mis on erandkorras avatud: näiteks lossid, talud või tehased.

Kultuuripärand etendab Euroopa kultuurilises mitmekesisuses ja ajaloos olulist rolli. Selle iga-aastase algatuse eesmärgiks on eelkõige teavitada eurooplasi kõnealusest rikkusest.

Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu poolt alates 1999. aastast korraldatava Euroopa kultuuripärandi päevade algatuse tuntus aina kasvab. Igal aastal külastab enam kui 30 000 mälestist rohkem kui 20 miljonit inimest.

Kõnealuse algatuse raames korraldatakse temaatilisi ringkäike, oskuste esitlemisi, kontserte või teatrilavastusi, samuti ka fotokonkurss English, mille võitjaid autasustatakse Euroopa pärandit illustreerivate kaunite fotode eest. Nii palju põhjusi oma kvartali, linna või piirkonna taasavastamiseks!

Kultuuripärandi päevade teemad ja kuupäevad on määratletud kõigis viiekümnes osalevas riigis. Prantsusmaal on rõhuasetus sel aastal reisimisel. Selle eesmärgiks on rõhutada välismõjude ja kultuuridevahelise dialoogi väljenduse osa kultuuripärandis. Belgia pealinnas Brüsselis on au sees kultuuripärandi taastamine. Pealinna tänavatel korraldatakse selleteemalisi arvukaid jalutuskäike.

Euroopa kultuuripärandi päevade raames toimub samuti asjaomane foorum, mille vahendusel saavad kokku poliitilised otsustajad ning kultuuripärandi eksperdid. Käesoleval aastal toimub kõnealune foorum 10.−12. oktoobrini Poolas ning selle raames käsitletakse kultuuripärandi väärtust Euroopa majanduse, eelkõige kriisiperioodi valguses.

Euroopa kultuuripärandi päevad: üritused kõigis riikides Englishfrançais

Täiendav teave ELi toetuse kohta kultuurile DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad