Navigačný riadok

Záplava podujatí - 01/08/2011

Publikum pred pódiom, na ktorom vystupujú dvaja gitaristi © EÚ

Od klasickej a modernej hudby, cez fotografie, po divadlo či bábkové divadlo - leto v Európe je obdobím zábavy a vy máte možnosť vybrať si lahôdky z ponuky kultúrnych podujatí.

Na prelome júla a augusta začína v katalánskom mestečku Torroella de Montgrí tradičný hudobný festival. Koncerty klasickej hudby Englishespañol sa ponesú ulicami tohto mestečka na španielskom pobreží celý mesiac.

Keď už zájdete do Španielska, neobíďte 60. medzinárodný festival umenia a kultúry v meste Santander, ktorý spája tradičné a avantgardné umenie. V auguste sú na programe hudobné, tanečné, divadelné a koncertné vystúpenia.

Ďalšou povinnou zastávkou pre kultúrnych nadšencov je Viedeň, kde až do 14. augusta prebieha najväčší európsky festival moderného tanca ImPulsTanz DeutschEnglish .

V susednom hlavnom meste Ľubľana pokračuje druhý mesiac medzinárodný festival Englishslovenščina hudby, tanca, pouličného divadla a výstav umeleckých diel, ktorý potrvá až do 7. septembra. Jeho návštevníci si môžu vypočuť klasický koncert hudobných diel Liszta a o pár dní pozrieť rockový muzikál Hair.

Ak zablúdite do Belgicka, vyberte si jedno z mnohých podujatí festivalu klasickej hudby français Valónska, ktorý sa koná vo viacerých mestách súčasne až do 16. októbra.

Fanúšikovia fotografie by mali zaostriť pozornosť na každoročnú výstavu fotografií Rencontres d'Arles 2011 Englishfrançais v rovnomennom francúzskom meste, na ktorej budú k videniu tisícky fotografií až do 18. septembra.

Ak je vašou záľubou premýšľanie, skúste filozofický festival italiano v Modene. Filozofi z celého sveta sa stretnú v rámci 200 podujatí organizovaných v tomto talianskom meste na sklonku leta od 16. do 18. septembra.

Bábky zohrajú hlavnú úlohu na medzinárodnom festivale bábkového divadla français vo francúzskom meste Charleville Mézières od 16. do 25. septembra.

Hlavné mestá kultúry

Tallinn (Estónsko) a Turku (Fínsko) by nemali chýbať vo vašom itinerári, keďže obe sa v tomto roku hrdia titulom Európske hlavné mesto kultúry DeutschEnglishfrançais a ponúkajú rozmanitý program.

Tallinn púta svojimi stredovekými pamiatkami a námornou históriu, zatiaľ čo Turku vsadilo na dôležitosť prepojenia kultúry so životným prostredím.

Podpora pre kultúru

Predstavili sme vám len časť z kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré sa konajú v Európe. Mnoho z nich získalo finančnú podporu z kultúrnych a mediálnych programov EÚ, ktoré pomáhajú propagovať dialóg medzi kultúrami a stimulujú hosťovanie umelcov a cirkuláciu umeleckých diel po Európe.

Nájdite viac podujatí na webe European Festivals Association (Európskeho združenia festivalov) Englishfrançais
Informácie o politike a programoch EÚ v oblasti kultúry DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy