Navigācijas ceļš

Ir festivālu laiks! - 01/08/2011

Publika klausās divus ģitāristus uz skatuves © ES

Klasiskā un modernā mūzika, teātris, fotomāksla vai leļļu teātris — vasara ir festivālu sezona, kad ir iespēja izbaudīt dažus no izcilākajiem Eiropas kultūras pasākumiem.

Augustā Toroellā de Montgrī būs Katalonijas mūzikas festivāls. Visu mēnesi šajā Spānijas pilsētā notiks klasiskās mūzikas koncerti Englishespañol .

Esot Spānijā, nepalaidiet garām arī Santanderas starptautisko mākslas un kultūras Englishespañolfrançais festivālu, kurā tradīcija mijas ar avangardu. Augustā pilsēta piedāvās baudīt mūziku, deju un teātra uzvedumus.

Festivālu mīļotāji var doties arī uz Vīni, kur līdz 14. augustam notiek vislielākais Eiropas laikmetīgās dejas festivāls DeutschEnglish .

Pa to laiku Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana piedāvā daudzveidīgu starptautiskās mūzikas Englishslovenščina , dejas, ielu teātra un mākslas izstāžu programmu divu mēnešu garumā līdz 7. septembrim. Vienu vakaru varat noklausīties Lista koncertu un pēc dažām dienām aiziet uz roka mūziklu "Hair".

Ja esat Beļģijā, varat apmeklēt Valonijas klasiskās mūzikas français festivālu, kas notiek vairākās pilsētās līdz pat 16. oktobrim.

Fotomākslas cienītāji noteikti vēlēsies doties uz gadskārtējo fotogrāfijas festivālu Englishfrançais Francijā, Arlā, kur laikā no augusta līdz 18. septembrim būs izliktas apskatei tūkstošiem fotogrāfiju.

Ja jums ir noskaņojums baudīt kaut ko intelektuālāku, varat aizbraukt uz Modēnas filozofijas festivālu italiano Itālijā. Šajā Itālijas pilsētā 16.-18. septembrī 200 pasākumi pulcinās starptautiskus domātājus no visas pasaules.

Tie, kam patīk leļļu teātris, var braukt uz Francijas pilsētu Šarlevilmezjēru un apmeklēt gadskārtējo starptautisko leļļu teātra festivālu français 16.-25. septembrī.

Kultūras galvaspilsētas

Apmeklējuma vērtas ir arī Tallina un Turku. Tās abas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsētas DeutschEnglishfrançais un piedāvā bagātīgu kultūras programmu.

Tallina izrāda savu viduslaiku mantojumu un jūrniecības vēsturi, savukārt Turku programmā ir izcelta kultūras nozīme tiklab cilvēku labklājībai, kā videi.

Kultūras atbalsts

Šie ir tikai daži no Eiropas festivāliem un citiem kultūras pasākumiem. Daudzi no tiem saņem finansējumu no ES kultūras programmas un plašsaziņu līdzekļu programmas, kuras sekmē starpkultūru dialogu, mākslinieku mobilitāti un mākslas darbu apriti Eiropā.

Uzziniet par pasākumiem Eiropas Festivālu apvienības tīmekļa vietnē Englishfrançais
Vēl par ES kultūras programmām DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites