Navigatsioonitee

Festivalide aeg - 01/08/2011

Inimesed kuulavad kahte laval esinevat kitarristi © EU

Klassikaline ja kaasaegne muusika, teater, fotokunst ja nukunäidendid täidavad Euroopa suvist festivalide aega, pakkudes võimaluse nautida head kultuuri.

Kohe augustis algab Torroella de Montgrís Kataloonia rikkaliku muusikatraditsiooni esitlemine. Selles Hispaania linnas toimuvad klassikalise muusika kontserdid Englishespañol terve kuu jooksul.

Hispaanias olles külastage ka Santanderi rahvusvahelist kunsti- ja kultuurifestivali Englishespañolfrançais, mis toob traditsioonilise kunsti kõrvale avant-garde´i. Selles linnas toimuvad muusika-, tantsu- ja teatrietendused ning sõnalavastused kogu augusti jooksul.

Festivalihuvilised võivad peatuda ka Viinis, kus toimub 14. augustini suurim Euroopa kaasaegse tantsu festival DeutschEnglish .

Sloveenia pealinnas Ljubljanas tuuakse vaatajateni mitmekülgne programm, mis sisaldab rahvusvahelisi muusikaüritusi Englishslovenščina , tantsuetendusi, tänavateatrit ja kunstinäitusi. Üritused kestavad 7. septembrini. Inimesed saavad kuulata ühel päeval Liszti loomingut ning mõned päevad hiljem juba rokkmuusikali Hair.

Kui olete Belgias, siis külastage Valloonia klassikalise muusika français festivali, mis leiab aset mitmetes linnades 16. oktoobrini.

Fotograafiahuvilised võivad külastada iga-aastast fotofestivali Englishfrançais Prantsuse linnas Arles, kus saab näha tuhandeid fotosid augusti jooksul ja edasi kuni 18. septembrini.

Kui olete häälestatud intellektuaalsemale lainele, siis minge Modenasse filosoofiafestivalile italiano . Rahvusvahelise haardega mõtlejad kogu maailmast astuvad selles Itaalia linnas üksteise järel üles 200 üritusel 16.-18. septembrini.

Prantsusmaal Charleville-Mézières'i iga-aastasel nukuteatrite ülemaailmsel festivalil français 16.-25. septembrini on kesksel kohal nukud.

Kultuuripealinnad

Tallinn ja Turu on mõlemad käesoleva aasta Euroopa kultuuripealinnad DeutschEnglishfrançais , mis on väärt oma reisikavasse lisamist tänu paljudele neis linnades toimuvatele üritustele.

Tallinn rõhutab oma keskaegset pärandit ja merega seotud minevikku ning Turu programm keskendub kultuuri tähendusele heaolu ja keskkonnakaitse seisukohast.

Kultuuri toetamine

Eespool on mainitud ainult mõned festivalid ja kultuuriüritused, mis Euroopas aset leiavad. Paljusid üritusi rahastatakse ELi kultuuri ja meedia programmide raames, mis aitavad edendada kultuuridevahelist dialoogi ning tõhustavad kunstnike ja teoste liikumist Euroopas.

Leidke veel üritusi Euroopa festivalide liidu kaudu Englishfrançais
ELi kultuuri ja kultuuripärandi programmide kohta täiendavalt DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad