Cesta

Letní festivaly v plném proudu - 01/08/2011

Koncert kytarového dua © EU

Evropské kulturní dění nabízí širokou škálu festivalů počínaje vážnou a populární hudbou přes různé divadelní žánry až po fotografii.

V srpnu stojí za to navštívit katalánské město Torroella de Montgrí, které celý měsíc hostí festival vážné hudby Englishespañol , na němž vystoupí umělci světové extratřídy.

Severošpanělský Santander je dějištěm mezinárodního multižánrového festivalu Englishespañolfrançais, na němž si po celý srpen tradice podává ruku s avantgardou na divadelních představeních, koncertech a výstavách.

Ve Vídni patří první polovina srpna již tradičně největšímu evropskému festivalu soudobého tance DeutschEnglish .

O několik set kilometrů jižněji, ve slovinském hlavním městě, se celé prázdniny mísí hudba, tanec, pouliční divadlo a výstavy: Festival Ljubljana Englishslovenščina trvá až do 7. září.

Brusel a všechna větší města frankofonní Belgie nabízejí do 16. října řadu koncertů vážné hudby v rámci každoročního Festival de Wallonie français .

Pokud je vaším oblíbeným druhem umění fotografie, je tím správným městem pro vás francouzské Arles a jeho festival Les Rencotres d'Arles Photographie Englishfrançais , kde je do 18. září možné shlédnout množství výstav a zúčastnit se workshopů a dalšího doprovodného programu.

Velmi zajímavým tipem je i festival filozofie italiano (Modena, 16.-18. září), na nějž se do tohoto italského města sjedou myslitelé z celého světa.

Spoustu zajímavých představení pro děti i dospělé nabízí od 16. do 25. září Světový festival loutkového divadla français v severofrancouzském Charleville-Mézières.

Evropská hlavní města kultury

Tento rok jsou jimi estonský Tallinn a finské Turku DeutschEnglishfrançais . I v těchto dvou městech je k vidění velké množství kulturních akcí.

Hlavním tématem tallinnského programu jsou jeho středověké památky a námořní historie. Turku se soustředilo na vztah kultury a životního prostředí.

Podpora kultury

Jmenované festivaly a kulturní akce jsou samozřejmě jen nepatrnou částí kulturního dění v Evropě. Na mnohé z nich finančně přispěla Evropská unie ze svých programů pro kulturu a média, které podporují mezikulturní dialog, kontakty mezi umělci a prezentaci jejich tvorby po celé Evropě.

Další kulturní akce na stránkách European Festivals Association Englishfrançais
Další informace o programech EU na podporu kultury a kulturního dědictví DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy