Navigatsioonitee

Euroopa kultuuripärandi kaitsmine - 10/06/2011

Euroopa Liidu 2011. aasta kultuuripärandi auhindadega tunnustatakse väljapaistvaid näiteid kultuuripärandi kaitsmise, säilitamise ja seonduva teadustegevuse valdkonnas.

Rongijaama arhitektuuriline taastamine selle esialgses hiilguses, järgmise põlvkonna kuraatorite koolitamine, mahajäetud kloostri päästmine - need on näited tööst, mida teevad tuhanded vabatahtlikud ja eksperdid, et hoida Euroopa ajalugu elavana.

Nad taastavad, kaitsevad ja säilitavad hooneid, struktuure, kindlusi ning ajaloolisi esemeid, mis peegeldavad meie kultuuripärandit.

EL tunnustab asjaomast tööd oma iga-aastaste auhindadega kultuuripärandi valdkonnas, mida teatakse ka kui Europa Nostra auhindu Englishfrançais . Käesoleval aastal on võitjaid 27; kuus neist saavad auhinna kõige silmapaistvama kultuuripärandiprojekti eest ning 10 000 eurot.

Auhinda toetatakse ELi kultuuriprogrammi raames, mis alates 2007. aastast on eraldanud kultuuripärandiprojektide kaasrahastamiseks 26 miljonit eurot. Need on investeeringud Euroopa kultuuri- ja loovtööstusse, kus töötab ligikaudu 8,5 miljonit inimest ning mis moodustab 4,5% ELi SKPst.

2011. aasta võitjate Englishfrançais hulgas on:

  • Weald & Downland'i vabaõhumuuseum, Chichester, Ühendkuningriik - ajalooliste ehitiste säilitamise keskus, kus koolitatakse tudengeid, eksperte ja vabatahtlikke valdkondades, nagu puutöö ja ajalooliste kivimüüride taastamine;
  • Antwerpeni keskjaam, Belgia - 19. sajandi "raudteekatedraal" taastati ja muudeti ka kaasaegseks ühendusjaamaks, kus raudteerööpad jooksevad kolmel tasandil;
  • arheoloog Tomáš Durdik - viimase 25 aasta jooksul on ta teinud teadustööd, säilitanud ja kaitsnud losse ja kindlusi Tšehhi Vabariigis ja ümbritsevates piirkondades;
  • ÜRO puhvertsooni arhitektuuriline uurimine Küprose müüriga pealinnas Nikosias - näide säilitusprojektist tundlikus piirkonnas, mis kaasas teadlasi ja muid töölisi nii Küprose kreeklaste kui ka türklaste poolelt;
  • Förderverein Kloster Bredelar, Marsberg, Saksamaa - rühm vabatahtlikke päästis endise kloostri ilmselgest hävimisest, muutes selle sotsiaal- ja kultuurikeskuseks.

Lugege täiendavalt kultuuri ja pärandi toetamise kohta DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad