Navigācijas ceļš

Atzinība mūsdienu arhitektūrai Eiropā - 18/04/2011

2011. gadā Ludviga Mīsa van der Roes mūsdienu arhitektūras balvu saņem Berlīnes Jaunais muzejs

Sera Deivida Čiperfīlda izstrādāto Berlīnes 19. gs. ēkas rekonstrukcijas projektu žūrija raksturoja kā "neparastu sasniegumu". Britu arhitekts un viņa komanda ēkas vēsturiskos elementus papildināja ar jauniem, lai karā cietusī celtne atdzimtu agrākajā spožumā. Apbalvošanas ceremonijā, kas notiks Barselonā 20. jūnijā, viņš saņems 60000 eiro.

ES balvu par izcilu mūsdienu arhitektūru piešķir reizi divos gados. Tā pazīstama arī kā Mīsa van der Roes balva, un tā ieviesta 1987. gadā, lai godinātu un rosinātu izcilus jaunos talantus arhitektūrā. Konkursam nominēt var jebkuru pilsētas celtni, kas jaunāka par diviem gadiem, — sākot no privātmājām līdz pat vērienīgiem infrastruktūras projektiem.

Jaunais muzejs English bija viens no 343 darbiem no 33 Eiropas valstīm. Tos nominēja nozares speciālisti. Pārējie pieci finālam atlasītie darbi bija jaunatnes teātris "Bronks" Briselē, XXI gadsimta mākslas muzejs Romā, Dānijas Radio koncertzāle Kopenhāgenā, Akropoles muzejs Atēnās un rehabilitācijas centrs "Groot Klimmendaal" Nīderlandē.

Jauno arhitektu speciālbalvu piešķīra par dzīvojamo ēku kompleksu "Casa Collage" English Žironā (Spānijā). Projekta autori Ramons Bošs un Beta Kapdefero saņems 20000 eiro.

Agrāk balva piešķirta, piemēram, Stenstedas lidostai Lielbritānijā (1990. g.) un Norvēģijas Valsts operas un baleta teātrim (2009. g.).

Arhitektūras devums ES ekonomikā ir liels. Tā ir būtiska kultūras un radošo industriju nozare. Tās nodrošina kvalitatīvas darba vietas 8,5 miljoniem ES iedzīvotāju un dod 4,5 % no Eiropas IKP. ES programma "Kultūra", kuras budžets 2007.-2013. gadā ir 400 miljoni eiro, atbalsta sadarbības projektus arhitektūras un kultūras mantojuma jomā.

Plašāk par ES arhitektūras balvu DeutschEnglishfrançais

ES programma "Kultūra" DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites