Naršymo kelias

Apdovanojimas už naujosios Europos architektūros laimėjimus - 18/04/2011

Berlyno "Neues Museum" laimėjo 2011 m. L. Mies van der Rohe šiuolaikinės architektūros apdovanojimą.

Davido Chipperfieldo rekonstruotą garsų XIX a. pastatą vertinimo komisijos pirmininkas įvardijo kaip neeilinį pasiekimą. Architektas iš Didžiosios Britanijos su savo komanda suliejo nauja ir sena, kad atkurtų karo suniokoto pastato didybę. Birželio 20 d. Barselonoje įvyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje jam bus įteikta 60 000 eurų.

Kas dvejus metus skiriamą ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimą, dar vadinamą L. Mies van der Rohe apdovanojimu, pradėta teikti 1987 m. siekiant įvertinti meistriškumą ir paskatinti perspektyvius architektūros talentus. Jam nominuotas gali būti bet kuris ne senesnis kaip dvejų metų pastatas - ar tai būtų privatus namas, ar plataus masto infrastruktūros projektas, - kuriuo prisidedama prie miesto gyvenimo.

Be "Neues Museum" English , architektūros specialistai pasiūlė dar 342 darbus iš 33 Europos šalių. Penki kiti finalininkai yra: Jaunimo teatras "Bronks" (Briuselis), XXI amžiaus menų muziejus (Roma), Danijos radijo koncertų rūmai (Kopenhaga), Akropolio muziejus (Atėnai) ir Reabilitacijos centras "Groot Klimmendaal" (Nyderlandai).

Gyvenamojo būsto projektas "Casa Collage" English iš Cheronos (Ispanija) laimėjo specialųjį jaunojo architekto apdovanojimą. Bendraautoriams Ramonui Boschui ir Bet Capdeferro bus skirta 20 000 eurų už jų kūrinį.

Anksčiau apdovanojimą yra gavę, be kitų, 1990 m. Stanstedo oro uostas (Jungtinė Karalystė) ir 2009 m. Norvegijos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Architektūra svarbi kultūrai ir kultūros pramonei. Architektūros srityje ES dirba apie 8,5 mln. žmonių ir sukuriama 4,5 % Europos bendrojo vidaus produkto. Bendradarbiavimo architektūros ir kultūros paveldo srityse projektai remiami pagal ES programą "Kultūra", kurios 2007-2013 m. biudžetas - 400 mln. eurų.

Daugiau apie ES architektūros apdovanojimą DeutschEnglishfrançais

ES kultūros programa DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos