Naršymo kelias

Į mokyklą - gerai pasirengus - 22/02/2011

Vaikas paplūdymyje dėlioja geltonas jūrų žvaigždes apskritimu, primenančiu ES vėliavą © ES

Numatoma visiems ikimokyklinukams ES užtikrinti kokybišką ankstyvąjį ugdymą ir priežiūrą.

Ikimokyklinukų ugdymo ir priežiūros kiekybė ir kokybė Europoje labai nevienoda. Reaguodama į ES vyriausybių prašymą suteikti rekomendacijų ir paramą, Europos Komisija siūlo tam tikras bendras ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros priemones .

ES šalys glaudžiai bendradarbiaus:

  • užtikrindamos kokybišką ikimokyklinį ugdymą visiems vaikams - tai turėtų itin padėti skurstantiems, neįgaliems ir migrantų bei socialiai atskirtų grupių (pvz., romų) vaikams;
  • integruodamos ugdymą ir priežiūrą;
  • skatindamos užtikrinti reikiamą šioms amžiaus grupėms tinkamų mokslo ir socialinių įgūdžių pusiausvyrą;
  • užtikrindamos tinkamą šios srities darbuotojų kvalifikaciją, darbo užmokesčius ir darbo sąlygas;
  • rengdamos bendrus pažangos kontrolės standartus.

Kad paskatintų bendradarbiavimą, ES padės valstybėms narėms veiksmingiau naudotis esamomis lėšomis ir žiniomis.

Iki šiol ES labiau siekė kiekybinės vaikų priežiūros pažangos, kad kuo daugiau tėvų, ypač motinų, galėtų grįžti į darbo rinką.

Naujajame plane tiesiogiai sprendžiamas ikimokyklinukų, dažniausiai vaikų iki penkerių ar šešerių metų, poreikių tenkinimo klausimas. Tyrimai rodo, kad investuoti į ikimokyklinį ugdymą nepaprastai svarbu - tai padeda sunkioje socialinėje padėtyje esantiems vaikams, gerina socialinę integraciją ir mažina mokyklos nebaigiančių vaikų skaičių.

Užtikrinus kokybišką visų vaikų ikimokyklinį ugdymą ES taps lengviau pasiekti savo tikslus, kad mokyklos nebaigiančių vaikų būtų mažiau nei 10 % ir padėti bent 20 mln. žmonių išbristi iš skurdo ir įveikti socialinę atskirtį.

2009 m. ES užsibrėžė tikslą užtikrinti ne mažiau kaip 95 % ketverių metų amžiaus ir vyresnių vaikų ugdymą ir priežiūrą per visą laikotarpį iki privalomojo mokslo pradžios. Šiuo metu ES vidurkis yra 92,3 %, bet nemažai šalių šis rodiklis daug mažesnis.

ES švietimo ministrai pasiūlymus apsvarstys gegužę. Tikimasi, kad pagalbos visoms šalims pasiekti minėtus tikslus programa bus pradėta 2011 m. rudenį.

Plačiau apie ikimokyklinį ugdymą ir priežiūrą DeutschEnglish

Plačiau apie švietimą ES Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos