Navigācijas ceļš

Eiropas kultūra netur sveci zem pūra - 18/02/2011

Klasiskās mūzikas atskaņotāji uz skatuves © ES

Briselē notika konference par pieredzes apmaiņu kultūras un mākslas jomā. Tajā iepazīstināja ar ES finansētiem projektiem, kuros izdevies ar mākslu iepazīstināt lielu sabiedrības daļu.

"Iekams Eiropa kļūst par militāru vai ekonomisku savienību, tai jākļūst par kultūras kopienu šā vārda plašākajā nozīmē."

Šos vārdus pirms apmēram 50 gadiem sacīja Robērs Šūmans, bet Eiropas Komisija rauga tos īstenot praksē. 2011. gada konferencē "Kultūra kustībā" English pulcējās apmēram 600 dalībnieku no visas Eiropas, lai spriestu par pašreizējo un turpmāko ES finansējumu mākslai.

No 2007. līdz 2013. gadam ES izlietoja 400 miljonus eiro, lai atbalstītu simtiem kultūras organizāciju un tūkstošiem mākslinieku. Šāds atbalsts uzlabo arī mākslas darbu apriti Eiropā, iepazīstinot iedzīvotājus ar šedevriem no visām Eiropas malām.

Konferencē stāstīja par vairākiem ES finansētiem projektiem, piemēram:

Imagine 2020: māksla un klimata pārmaiņas — atbalsts māksliniekiem, kas daiļradē aplūko klimata pārmaiņu tēmu. To vada mākslas apvienības no Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Portugāles, Latvijas, Slovēnijas un Horvātijas.

Eksanprovansas liriskās mākslas festivāls — ikgadējs operas un mūzikas festivāls, kas saņēma dotāciju par pirmatskaņojumiem un jauniem uzvedumiem.

Eiropas mediju mākslas tīkls — tajā piedalās vācu, britu, nīderlandiešu un bulgāru organizācijas. Šis projekts palīdzēja 16 jauniem mediju māksliniekiem īstenot eksperimentālas filmas, skaņdarbus un datormākslas darbus. Ar projekta rezultātiem iepazīstināja šovā, ko apmeklēja 11 tūkstoši cilvēku.

Pilsētforums "Diversidad" — mūzika pāri robežām. Šo forumu, kas pievēršas mākslai pilsētās, kopīgi rīkoja Beļģijas, Itālijas, Nīderlandes, Austrijas, Spānijas un Francijas organizācijas. 2009. gadā notika četras dienas garš hiphopa festivāls, kas pulcēja 60 000 klausītāju. Projekta gaitā tika izdots hiphopa mūzikas albums, bet patlaban rit darbs, lai sagatavotu digitālu mūzikas platformu un ceļojošu pilsētmākslas un grafiti izstādi.

Ik gadu ES finansē Eiropas autoru grāmatu tulkojumus citās valodās. Tulkoto darbu skaits mērāms vairākos simtos. Dotācijas piešķir arī kultūras festivāliem un balvām modernās arhitektūras DeutschEnglishfrançais , kultūras mantojuma DeutschEnglishfrançais , literatūras DeutschEnglishfrançais , popmūzikas DeutschEnglishfrançais jomā, kā arī Eiropas kultūras galvaspilsētām DeutschEnglishfrançais .

Eiropas kultūras un radošā darba nozares apgrozījums atbilst apmēram 3 % no visas ES ekonomikas.

ES programma "Kultūra" 2007.-2013. gadam DeutschEnglishfrançais

Konferences darba kārtībā iekļautie projekti English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites