Naršymo kelias

Kultūros šventėje - visa, ką Europa turi geriausio - 18/02/2011

Klasikinės muzikos atlikėjai scenoje © ES

Briuselyje vykusioje konferencijoje kultūrinių ir meno mainų tema pristatyti įvairūs meno gerbėjų ratą padedantys plėsti projektai, kuriuos finansavo ES.

"Prieš tapdama ekonomine sąjunga, Europos Sąjunga turi tapti kultūrine bendrija ..."

Šiuos žodžius prieš 50 metų ištarė ES steigėjas Roberas Šumanas. Šiandien Europos Komisija juos siekia paversti tikrove. 2011 m. konferencija "Judanti kultūra" English subūrė 600 dalyvių iš visos Europos, kurie diskutavo apie dabartinį ir būsimą ES menų finansavimą.

2007-2013 metams kultūros organizacijoms ir menininkams ES skyrė 400 mln. eurų Šios lėšos padės viešinti jų darbus ir supažindinti europiečius su viso žemyno meno įvairove.

Tarp konferencijoje pristatytų ES finansuotų projektų:

"IMAGINE 2020. Menas ir klimato kaita" : pagal jį remiami menininkai, kurių darbai skirti klimato kaitai. Projektą įgyvendina Vokietijos, Prancūzijos, JK, Nyderlandų, Portugalijos, Latvijos, Slovėnijos ir Kroatijos menų asociacijos.

"Festival d'art lyrique d'Aix-en-Provence" - kasmetinis Prancūzijos Provanso Ekso miesto operos ir muzikos festivalis. Dotacijos skirtos jo naujoms kompozicijoms ir programoms.

"Europos medijų meno tinklas" - Vokietijos, JK, Nyderlandų ir Bulgarijos institucijų įgyvendinamas projektas, padėjęs 16 jaunųjų medijų srities menininkų sukurti eksperimentinį filmą, garso ir kompiuterinius darbus. Neseniai surengtas pramoginis renginys, kuriame buvo pristatyti jų darbai, pritraukė 11 000 žiūrovų.

"Diversidad urban forum. Music across borders" - Belgijos, Italijos, Nyderlandų, Austrijos, Ispanijos ir Prancūzijos organizacijų įgyvendinamas miesto menui skirtas projektas. 2009 m. surengtas keturių dienų hip hopo festivalis pritraukė 60 000 žmonių. Per šį projektą bendradarbiaujant su įvairiais menininkais parengtas hip hopo muzikos albumas. Šiuo metu kuriama skaitmeninė muzikos platforma, rengiamas miesto meno ir grafiti parodos turas.

Kasmet ES taip pat finansuoja šimtų Europos autorių knygų vertimus į kitas kalbas. Iš ES lėšų taip pat finansuojami kultūros festivaliai ir įvairių sričių, kaip antai šiuolaikinės architektūros DeutschEnglishfrançais , kultūrinio paveldo DeutschEnglishfrançais , literatūros DeutschEnglishfrançais , pop muzikos DeutschEnglishfrançais ir Europos kultūros sostinių DeutschEnglishfrançais , apdovanojimai.

Europos Sąjungos kultūros ir kūrybos sektoriai sudaro apie 3 % ES ekonomikos.

2007-2013 m. ES kultūros programa DeutschEnglishfrançais

Konferencijoje pristatyti projektai English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos