Navigatsioonitee

Kultuurifestivalil esitati parimat Euroopast - 18/02/2011

Muusikud laval © EU

Brüsselis toimunud konverentsil, mille raames käsitleti kultuuri- ja kunstivahetust, esitati parimaid näiteid ELi rahastatud projektidest, mis toovad kunsti rahvani.

Robert Schumani sõnul pidi Euroopa enne seda, kui temast saab sõjaline või majanduslik ühendus, olema kultuuriliselt ühtekuuluv.

Euroopa Komisjon püüab nüüd seda umbes 50 aastat tagasi ELi asutaja poolt väljendatud mõtet teoks teha. 2011 konverentsile Culture in Motion English saabus 600 osalejat kõikjalt Euroopast, et arutada kunsti praegust ja tulevast rahastamist ELis.

EL kulutab ajavahemikus 2007-2013 sadade kultuuriorganisatsioonide ja tuhandete kunstnike toetamiseks 400 miljonit eurot. Samuti aitab ta levitada nende töid, mille kaudu tutvustatakse eurooplastele väga erinevat kunsti kõikjalt Euroopast.

Konverentsil tutvustatud ELi rahastatud projektid:

Imagine 2020 - kunst ja kliimamuutus - rahastatakse kunstnikke, kes kajastavad oma töödes kliimamuutust. Haldavad kunstnike ühendused Saksamaalt, Prantsusmaalt, Ühendkuningriigist, Madalmaadest, Portugalist, Lätist, Sloveeniast ja Horvaatiast.

Festival d'art lyrique d'Aix-en-Provence - iga-aastane ooperi- ja muusikafestival, mis sai toetust uue loomingu rahastamise raames.

Euroopa meediakunsti võrgustik - haldavad Saksamaa, Ühendkuningriigi, Madalmaade ja Bulgaaria asutused - aitas 16 noorel meediakunstnikul luua eksperimentaalfilmi, heli ja arvutipõhise toote. Hiljuti said nende tööd näha 11 000 külastajat.

Diversidad urban forum - piire ületav muusika - koondab organisatsioone Belgiast, Itaaliast, Madalmaadest, Austriast, Hispaaniast ja Prantsusmaalt, kes keskenduvad linnakunstile. 2009. aastal toimus nelja päevane hip-hop festival, mida külastas 60 000 inimest. Projekti raames toodeti hip-hop muusika koostööalbum, praegu töötatakse muusika, linnakunsti tutvustuse ja graffitinäituse digiplatvormi kallal.

EL rahastab igal aastal ka sadade Euroopa autorite raamatute tõlkimist muudesse keeltesse. Samuti toetatakse kultuurifestivale ja antakse välja auhindu kaasaegse arhitektuuri DeutschEnglishfrançais , kultuuripärandi DeutschEnglishfrançais , kirjanduse DeutschEnglishfrançais ja popmuusika DeutschEnglishfrançais valdkondades ning Euroopa kultuuripealinnade DeutschEnglishfrançais projekti raames.

Euroopa kultuuri ja loominguline sektor esindab umbes 3% ELi majandusest.

ELi kultuuriprogramm 2007-2013 DeutschEnglishfrançais

Konverentsil tutvustatud projektid English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad