Navigācijas ceļš

Klusumu, notiek ieraksts! - 11/02/2011

Filmas rullis ES krāsās © ES

No 10. līdz 20. februārim Berlīnes filmu festivālā tiks demonstrētas divdesmit divas filmas, kuras saņēmušas Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Komisijai tā būs iespēja iepazīstināt publiku ar savu jauno programmu "MEDIA Mundus".

Kas ir kopīgs filmām "Dzīve rožainā gaismā", "Graustu miljonārs" un "Naudas viltotāji"? Šīs trīs Eiropas filmas ir guvušas milzu panākumus, pagodinātas ar Oskara balvām un... saņēmušas ES finansējumu.

Eiropas Savienība atbalsta Eiropas kino ar ievērojamu naudas summu (755 miljoniem eiro 2007. - 2013. gada periodā), izmantojot programmu "MEDIA" Englishfrançais . Patlaban tā vēlas savu atbalstu sniegt arī aiz Eiropas robežām, izmantojot jaunu programmu "MEDIA Mundus" DeutschEnglishfrançais , kuras mērķis ir veicināt starptautisko sadarbību audiovizuālajā nozarē.

Ar 15 miljonu eiro budžetu trim gadiem "MEDIA Mundus" lūko Eiropas kinematogrāfijai pavērt durvis uz starptautisko tirgu, uzlabojot gan Eiropas darbu izplatīšanu pasaulē, gan arī ārzemju filmu izplatīšanu Eiropā. Tā tiecas paplašināt skatītāju izvēles iespējas, veicināt kultūras daudzveidību un vairot Eiropas audiovizuālās nozares konkurētspēju.

Jaunā ES programma arī palīdzēs profesionāļiem tiklab ES, kā citur pasaulē izmantot iespējas, ko sniedz tehniski jauninājumi, piemēram, digitālais kino, video pēc pieprasījuma un televīzija internetā, jo tie veicina pieprasījumu pēc audiovizuālā satura.

Ar "MEDIA Mundus" ir domāts finansēt projektus, kuri rosina starptautisku profesionāļu tīklu izveidi. Berlinālē English par izglītību un kultūru atbildīgais Eiropas komisārs iepazīstināja ar pirmajiem 34 izraudzītajiem projektiem.

Viens no tiem ir projekts "PUENTES", kurā tiek savesti kopā Eiropas un Dienvidamerikas producenti. To vidū ir arī projekts "TAP", kas piedāvā apmācību neatkarīgā kino producentiem no Eiropas, Kanādas un ASV.

Katram izraudzītajam projektam ir ticis no 14 000 līdz vienam miljonam eiro. Jauns uzaicinājums iesniegt priekšlikumus tiks izsludināts 2011. gada otrajā pusē.

Vēl par "MEDIA" programmām Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites