Naršymo kelias

Kino juosta su ES spalvomis © ES

Vasario 10-20 d. Berlyno kino festivalyje bus rodomi 22 Europos Sąjungos iš dalies finansuoti filmai. Tai bus gera proga Europos Komisijai pristatyti naują programą "MEDIA Mundus".

Kas sieja filmus "Edita Piaf. Rožinis gyvenimas", "Lūšnynų milijonierius" ir "Klastotojai"? Visi šie trys Europos filmai susilaukė didelės sėkmės, buvo apdovanoti Oskarais ir buvo pastatyti naudojantis ES parama.

Europos Sąjunga nešykšti paramos Europos kinui: 2007-2013 m. pagal programą MEDIA Englishfrançais jam numatyta skirti 755 mln. eurų. Dabar šią paramą norima teikti ir už ES ribų. Tam specialiai sukurta nauja programa MEDIA Mundus DeutschEnglishfrançais, kuria siekiama skatinti tarptautinį bendradarbiavimą garso ir vaizdo sektoriuje.

Vykdant "MEDIA Mundus", kurios biudžetas trejiems metams - 15 mln. eurų., bus siekiama Europos kinui atverti tarptautines rinkas, plačiau skleisti Europos kūrėjų filmus visame pasaulyje, o užsienio šalių filmus - Europoje. Tikimasi, kad taip padaugės žiūrovų, bus remiama kultūrinė įvairovė ir didės ES garso ir vaizdo sektoriaus konkurencingumas.

Naująja programa taip pat siekiama padėti ES ir viso pasaulio filmų kūrėjams naudotis technologinių naujovių teikiamomis galimybėmis, kaip antai: skaitmeniniu kinu, užsakomosiomis vaizdo programų ir internetinės televizijos paslaugomis, kuriomis skatinama audiovizualinio turinio paklausa.

Pagal "MEDIA Mundus" bus finansuojami tarptautinių kino srities specialistų tinklų kūrimo projektai. Už švietimą ir kultūrą atsakinga Europos Komisijos narė Berlyno kino festivalyje English pristatė pirmuosius 34 atrinktus projektus.

Vienas iš projektų - PUENTES. Jo tikslas - rengti Europos ir Pietų Amerikos kino kūrėjų susitikimus. Kitas atrinktas projektas - TAP, kurio organizatoriai siūlo mokymus nepriklausomiems Europos, Kanados ir JAV filmų kūrėjams.

Kiekvienam atrinktam projektui skirta nuo 14 tūkst. iki 1 mln. eurų. Antrąjį 2011 m. pusmetį bus surengtas naujas konkursas.

Daugiau apie programą MEDIA Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos