Navigatsioonitee

Vaikust, võte! - 11/02/2011

ELi värvides filmirull © EL

10.- 20. veebruarini näidatakse Berliini rahvusvahelisel filmifestivalil 22 ELi kaasrahastamise abil valminud filmi. Samas esitleb komisjon ka oma uut programmi MEDIA Mundus.

Mida ühist on filmidel "Valerahategijad", "Rentslimiljonär" ning "Edith Piaf - elusse armunud "? Kõik need kolm filmi toodeti Euroopas, need olid äärmiselt edukad, need võitsid Oscarid ning.. neid kaasrahastati ELi poolt.

EL toetab Euroopa kinotööstust märkimisväärselt, pakkudes programmi MEDIA Englishfrançais vahendusel ajavahemikus 2007-2013 rahastamist 755 miljoni euro väärtuses. Nüüd laieneb uue programmi MEDIA Mundus DeutschEnglishfrançais vahendusel toetus ka väljapoole Euroopat, edendades rahvusvahelist koostööd audiovisuaalsektoris.

Kolmeks aastaks eraldatud 15 miljoni euro suuruse eelarvega programm MEDIA Mundus püüab avada rahvusvahelised turud Euroopa filmidele, toetades nende levikut ning linastamist kogu maailmas ning tuua ka välismaised filmid Euroopasse. Programmi raames soovitakse pakkuda kinokülastajatele suuremat valikut, edendada kultuurilist mitmekesisust ning muuta Euroopa audiovisuaaltööstus konkurentsivõimelisemaks.

Samuti püütakse selle abil aidata filmitegijaid Euroopas ja mujal, et kasutada võimalikult tõhusalt ära uut tehnoloogiat, nagu näiteks digitaalkino, tellitavad videoteenused ning internetitelevisoon, mis kõik suurendavad nõudlust audiovisuaalse sisuga teenuste järele.

Programmi MEDIA Mundus abil rahastatakse projekte, mis soodustavad kinotegijate rahvusvaheliste võrgustike loomist. Euroopa hariduse ja kultuurivolinik tutvustas filmifestivalil Berlinale English 34 esimest väljavalitud projekti.

Üheks neist on PUENTES, mis koondab Euroopa ja Lõuna-Ameerika piirkondade tootjad. Veel üheks näiteks on projekt TAP, mille raames pakutakse koolitusi Euroopa, Kanada ja Ameerika Ühendriikide sõltumatutele filmitootjatele.

Igale projektile eraldati 14 000 kuni 1 miljon eurot. Uus taotlusvoor avatakse 2011. aasta teises pooles.

Lugege täiendavalt programmi MEDIA kohta Englishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad