Navigačný riadok

Objavy z hudobnej brandže - 21/01/2011

Jools Holland, Katie Melua a víťazi ročníka 2011 © EU

Výberu najperspektívnejších hudobných skupín sa dostane zaslúženého uznania prostredníctvom európskej ceny Border Breakers Awards (EBBA).

Účelom európskej ceny Border Breakers Awards English je propagovať hudobnú rozmanitosť Európy a oceniť sólistov alebo skupiny, ktoré si získali fanúšikov v zahraničí.

Výber víťazov sa riadi predajnosťou ich albumov a hranosťou v éteri doma a v zahraničí, kvalitou ich živých vystúpení a popularitou na hudobných festivaloch v Európe Tento rok cenu EBBA získali skupiny a sólisti z Nemecka, Dánska, Francúzska, Nórska, Rumunska, Rakúska, Británie, Švédska, Holandska a Belgicka.

Víťazom špeciálnej ceny publika, ktorej víťaz sa vyberá na základe hlasovania fanúšikov z celej Európy, sa stala nemecká skupina Baseballs za ich retrorokenrolové spracovanie najväčšieho hitu skupiny Snow Patrol, skladby Chasing Cars.

Slávnostné odovzdávanie cien, ktorého sa 12. januára zhostil hudobník a televízna celebrita Jools Holland, bolo zároveň úvodným podujatím najväčšieho tohtoročného festivalu živej hudby - Eurosonic Noorderslag v Holandsku.

Na podujatí vystúpili naživo viacerí laureáti. Pridala sa k nim aj súčasná stálica populárnej hudby a víťazka ročníka 2005, Katie Melua Cenu EBBA získali aj ďalšie hviezdy, napr. The Fratellis, Damien Rice, Tokio Hotel či Las Ketchup.

EÚ finančne prispieva na európsku cenu Border Breakers Awards cez program Kultúra DeutschEnglishfrançais .

Viac o cene EBBA DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy