Navigatsioonitee

Läbilöögi saavutanud esinejad - 21/01/2011

2011. aasta võitjad ning Jools Holland ja Katie Melua © EU

Mõned Euroopa paljulubavaimatest esinejatest saavad väljateenitud tunnustuse European Border Breakers'i muusikaauhinna laureaadina

Auhinna European Border Breaker Awards English eesmärk on näidata Euroopa muusikalist mitmekesisust ja esile tõsta üksikesinejaid või bände, kellel on palju fänne ka väljaspool nende kodumaad.

Võitjad selgitatakse välja järgmiste kriteeriumide alusel: albumite müüginumbrid, laulude eetris kõlamise korrad, elava esituse kvaliteet ja nende populaarsus muusikafestivalidel üle kogu Euroopa. Kui eelmisel aastal oli võitjate hulgas ka Eesti (Kerli), siis sel korral viisid auhinnad koju Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Norra, Rumeenia, Austria, Ühendkuningriik, Rootsi, Madalmaad ja Belgia.

Ühendkuningriiki esindas eklektiline auhinna Brit award nominent Mumford and Sons. Originaalse muusika ja erilise esinemismaneeri poolest tuntud bänd on pärast selle loomist 2007. aastal kiiresti tuntust kogunud.

Euroopa fännide hääletuse põhjal pälvis sel aastal publikuauhinna Baseballs Saksamaalt (bändi Snow Partol loo "Chasing Cars" retroversiooni eest).

12. jaanuaril toimunud tseremoonia avas aasta suurima elava muusika tööstuse sündmuse - Madalmaade festivali Eurosonic Noorderslag, mille läbiviijaks oli popmuusik ja televisioonitäht Jools Holland.

Üritusel esinesid ka mitmed selleaastased võitjad. Nendega ühines Katie Melua, kes on samuti selle auhinna kunagine laureaat ning praeguseks tuntud laulja. Mitmed teised nimekad esinejad - The Fratellis, Damien Rice ja The Thrills - on varasematel aastatel samuti kõnealuse auhinna pälvinud.

EL rahastab auhinnaga European Border Breaker Awards seonduvat oma kultuuriprogrammi DeutschEnglishfrançais kaudu.

Rohkem teavet auhinna European Border Breakers Awards kohta DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad