Cesta

Hudebníci bez hranic - 21/01/2011

Vítězové ročníku 2011, hudebník Jools Holland a zpěvačka Katie Melua © EU

Nejvýraznějším talentům evropské hudební scény byly uděleny ceny European Border Breakers.

Evropská hudební cena European Border Breakers English (EBBA) chce ukázat rozmanitost evropské hudební scény a upozornit na sólisty a skupiny, kteří si získali fanoušky i za hranicemi své země.

Výběr vítězů probíhá na základě výsledků prodeje hudebních nosičů a vysílanosti v médiích doma i v zahraničí, úspěchu živých vystoupení a jejich návštěvnosti na hudebních festivalech v Evropě. Letos cenu získali hudebníci z Německa, Dánska, Francie, Norska, Rumunska, Rakouska, Velké Británie, Švédska, Nizozemska a Belgie, kteří působí v oblasti popové, rockové a taneční hudby. Všichni jsou mimo jiné i nositeli domácích hudebních ocenění.

Zvláštní cenu diváků, která se uděluje na základě hlasování fanoušků v celé Evropě, dostali němečtí The Baseballs za svou retro cover verzi slavného hitu Chasing Cars od Snow Patrol.

Slavnostní předání cen se odehrálo 12. ledna 2011 na začátku festivalu Eurosonic Noorderslag v Holandsku, jednoho z největších svátku živé hudby, který se koná každý rok a pořádá jej populární hudební a televizní hvězda Jools Holland.

Většina vítězů během tohoto slavnostního večera i vystoupila. Diváci mohli vidět i zpěvačku Katie Melua, vítězku jednoho z minulých ročníků. Mezi další hudebníky oceněné hudební cenou EBBA patří the Fratellis, Damien Rice a The Thrills.

Evropská unie finančně přispívá na Evropskou hudební cenu EBBA z programu Kultura DeutschEnglishfrançais .

Více informací o Evropské hudební ceně European Border Breakers DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy