Naršymo kelias

Talinas ir Turku - 2011 m. Europos kultūros sostinės - 11/01/2011

Prasideda šventiniai renginiai, kuriais du uostamiesčiai pristato pasauliui savo kultūros paveldą.

Iš Eseno (Vokietija), Pėčo (Vengrija) ir Stambulo (Turkija) Europos kultūros sostinės titulą perimantys Estijos sostinė Talinas bei Suomijos miestas Turku parengė intensyvią visų metų kultūrinių renginių, kurie turėtų pritraukti milijonus lankytojų, programą.

Dvidešimt šeštus metus įgyvendinama kultūros sostinės programa tapo viena iš svarbiausių ES kultūros iniciatyvų. Dėl šio titulo konkuruojantys miestai planuoja europinę tapatybę atspindinčius ir piliečius tiesiogiai įtraukiančius visų metų kultūrinius renginius. Rengiant šiuos planus būtina pasirūpinti ir didelėmis viešosiomis investicijomis. Kiekvienam titulą laimėjusiam miestui ES skiria 1,5 mln. eurų.

Talinas siekia kurti kūrybiškesnį ir kultūrai daugiau dėmesio skiriantį miestą, pabrėžia savo viduramžių ir jūrininkystės paveldą. Šiais metais bus vykdomi statybos projektai, pavyzdžiui, pertvarkomi kultūros centrai. Iš renginių vertėtų paminėti Talino jūros dienas - tai didžiausias Estijoje nemokamas renginys visai šeimai - ir grandiozinį nemokamą roko koncertą, skirtą Estijos nepriklausomybei pažymėti.

Turku programos tema - kultūros svarba gerovei ir aplinkai. Suomijos pietvakarių pakrantės miestas pradės įgyvendinti su kultūra susijusias programas, kuriomis bus siekiama gerovės mokyklose ir senelių namuose. Kituose projektuose sutelkiamas dėmesys į miesto ryšį su jūra, nagrinėjami su protu, asmenybe ir įvairiomis tapatybėmis susiję klausimai ir kt.

Be to, abu miestai parengs bendrų projektų, kuriais pabrėžiamas jų geografinis artumas ir etninė giminystė. Bendraisiais projektais visų pirma siekiama atkreipti dėmesį į Baltijos jūros regiono taršos problemas.

Talinas kultūros metus pradėjo prašmatniomis atidarymo iškilmėmis, koncertu ir fejerverkais. Turku atidarymo renginiai prasidės sausio 15 d. ir vyks tris dienas, per kurias žiūrovai išvys įspūdingą šou Auros upėje ir ant jos kranto po atviru dangumi.

Plačiau apie Europos kultūros sostines DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos