Navigačný riadok

Európsky deň jazykov 2010: prínos jazykov pre podnikanie - 24/09/2010

Hromada písmen z kovu. © iStockphoto.com/chieferu

Množstvo podujatí, ktoré sa uskutočnia v čase okolo 26. septembra pri príležitosti európskeho dňa jazykov, spája tento rok vplyv jazykov na podnikanie a zamestnanosť.

Jazyky sú prínosom pre podnikanie. Toto je nosná myšlienka tohtoročného Dňa jazykov. Zamestnanci s výbornými jazykovými znalosťami majú pre zamestnávateľov veľkú cenu - uľahčujú pôsobenie firmy na zahraničných trhoch. A uchádzači o prácu si štúdiom cudzích jazykov môžu výrazne zlepšiť vyhliadky na získanie zamestnania.

Európsky deň jazykov propaguje jazykové vzdelávanie bez ohľadu na vek. Takisto však upriamuje pozornosť na rozmanitosť jazykov v Európe a oslavuje všetky podoby jazykov.

Tento rok sa v Bruseli uskutočnia hlavné podujatia English 23. a 24. septembra. Každý členský štát EÚ okrem toho v období okolo 26. septembra organizuje podujatia, napríklad konferencie o viacjazyčnosti, prekladaní a tlmočení, relácie v rozhlase, jazykové súťaže a kvízy na internete, prednesy poézie a prózy, premietanie filmov v pôvodnom znení, jazykové veľtrhy, alebo upútavky na jazykové kurzy a semináre.

V prípade záujmu o viac informácií napíšte e-mail na adresu fiorella.perotto@ec.europa.eu a pozrite si tieto webové lokality:

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy