Ścieżka nawigacji

Europejski Dzień Języków 2010: języki atutem dla biznesu - 24/09/2010

Stos metalowych liter © iStockphoto.com/chieferu

Przedsiębiorstwa i zatrudnienie znajdą się w centrum uwagi tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji 26 września i w okolicach tej daty odbędą się liczne imprezy.

Języki sprzyjają rozwojowi biznesu. To główne przesłanie tegorocznego Europejskiego Dnia Języków. Pracownicy posiadający dobrą znajomość języków obcych są cennym atutem dla pracodawców - dzięki nim przedsiębiorstwo może lepiej funkcjonować na rynkach zagranicznych. Z kolei osoby poszukujące pracy władające językiem obcym mają większe szanse na znalezienie zatrudnienia.

Europejski Dzień Języków promuje naukę języków w każdym wieku. Propaguje on również wiedzę na temat wielu różnych języków używanych w Europie i stanowi doskonałą okazję do świętowania bogactwa językowego Europy.

W tym roku w Brukseli główna część obchodów English odbędzie się w dniach 23 i 24 września. Ponadto w okolicach 26 września każdy kraj UE organizuje różnego rodzaju imprezy - konferencje na temat wielojęzyczności, tłumaczenia pisemnego i ustnego, audycje radiowe, konkursy językowe i quizy on-line, festiwale poezji i prozy, pokazy filmów w wersji oryginalnej, targi językowe, zajęcia językowe oraz warsztaty.

Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres: fiorella.perotto@ec.europa.eu oraz na poniższych stronach internetowych:

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki