Navigatsioonitee

Euroopa keeltepäev 2010: keeled ja ettevõtlus - 24/09/2010

Metallist tähestiku tähtede kuhi. © iStockphoto.com/chieferu

Käesoleva aasta 26. septembril ja selle paiku toimub palju keeltega seotud üritusi. Sel aastal toimuva Euroopa keeltepäeva märksõnadeks on ettevõtlus ja töökohad.

Keeled on ettevõtlust soodustavad. See on käesoleva aasta keeltepäeva peamine sõnum. Tugeva keelepagasiga töötajad on tööandjatele väärtuslik vara - nemad hõlbustavad kauplemist teistes riikides. Tööotsijad, kes õpivad juurde mõne võõrkeele, saavad seeläbi parandada oma võimalusi töökoha leidmisel.

Euroopa keeltepäeva raames edendatakse keeleõpet igas vanuses. Kuid selle päeva idee seisneb samuti teadlikkuse suurendamises paljudest erinevatest Euroopas räägitavatest keeltest ning keelte väärtustamises igas nende vormis.

Brüsselis toimuvad käesoleval aastal peamised üritused English 23. ja 24. septembril. Lisaks korraldatakse 26. septembri paiku igas ELi liikmesriigis üritusi - mitmekeelsust, tõlkimist ja suulist tõlget käsitlevaid konverentse, raadiosaateid, veebipõhiseid keelevõistlusi ning viktoriine, luuletuste ettekandeid ning jutuvestmisi, originaalkeeltes filmide näitamist, keelemesse, keelte näidistunde ja töökodasid.

Täiendava teabe saamiseks võtke palun ühendust e-posti aadressil: fiorella.perotto@ec.europa.eu ning külastage järgmiseid veebisaite:

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad