Cesta

Jazyky a podnikání - 24/09/2010

Hromada kovových písmenek © iStockphoto.com/chieferu

Hlavními tématy letošního Evropského dne jazyků, který již tradičně slavíme 26. září, jsou pracovní místa a podnikání. Pro veřejnost i odborníky je připravena řada akcí týkajících se jazyků, výuky a překládání.

Jazyková vybavenost pracovníků je pro podniky velmi důležitá. To je hlavní poselství letošního Evropského dne jazyků. Zaměstnanci s dobrými znalostmi jazyků jsou pro zaměstnavatele neocenitelným přínosem, protože umožňují podniku uspět na zahraničních trzích. Lidé, kteří umí alespoň jeden cizí jazyk, mají lepší šanci si najít místo.

Evropský den jazyků propaguje myšlenku, že studovat jazyky lze v kterémkoli věku. Zároveň také upozorňuje na jazykovou rozmanitost Evropy a na bohatství jazyka, jeho nejrůznějších podob a užití.

Letos se hlavní program English koná ve dnech 23. a 24. září v Bruselu. Zároveň se v době kolem 26. září pořádají akce ve všech zemích EU. Budou se konat konference o mnohojazyčnosti, překladu a tlumočení, vysílat rozhlasové programy k tématu, pořádat internetové jazykové soutěže a kvízy, recitace poezie a čtení povídek, budou se promítat filmy v původním znění a konat jazykové veletrhy, ukázkové hodiny jazykové výuky a semináře.

Další informace vám poskytnou na adrese fiorella.perotto@ec.europa.eu a najdete je také na těchto stránkách:

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy