Navigācijas ceļš

ES jaunā jaunatnes iniciatīva uzņem apgriezienus - 15/09/2010

"Jaunatnes kustībā" logo © ES

ES iniciatīva, kuras mērķis ir spēcināt izglītības sistēmas, sekmēt studentu mobilitāti un risināt jauniešu bezdarba problēmu.

Iniciatīvas mērķis ir izvirzīt jauniešus izglītības un profesionālās mobilitātes centrā, lai viņi iegūtu zināšanas, prasmes un pieredzi, kas vajadzīga, lai viņi atrastu savu pirmo darbavietu.

"Jaunatne kustībā" ir viens no septiņiem vadošajiem projektiem stratēģijā "Eiropa 2020" DeutschEnglishfrançais. Šī stratēģija ir ES jaunais plāns, kā pastiprināt ekonomikas izaugsmi un darbavietu radīšanu, lai līdz desmitgades beigām nodarbinātība sasniegtu 75%.

"Mēs vēlamies samazināt skolas pametēju skaitu un palielināt to jauniešu daļu, kuri iegūst augstāko izglītību, lai viņi izmantotu visas savas iespējas," saka izglītības komisāre Andrula Vasiliu.

Atbilstoša izglītība palīdzēs uzlabot izredzes atrast darbu jaunajiem darba meklētājiem. Patlaban darbu meklē pieci miljoni Eiropas jauniešu.

Plānotajā 28 punktu programmā ietilpst neformālo studiju un uzņēmējdarbības veicināšana un informācijas izplatīšana par iespējām studēt ārzemēs. Tā arī cels prestižu studijām Eiropā, popularizējot vairākas pasaules klases universitātes.

Darbosies mikrofinansēšanas mehānisms, no kura jaunie uzņēmēji saņems atbalstu sava uzņēmuma dibināšanai.

ES stratēģija arī paredz mudināt dalībvalstis pieņemt "jauniešu garantiju plānu". Šis plāns garantētu, ka jauniešiem sešu mēnešu laikā pēc skolas pabeigšanas tiktu piedāvāts darbs, tālākizglītības iespējas vai iespējas iegūt darba pieredzi.

Tiem, kas interesējas par studijām vai darba pieredzi ārzemēs, būs pieejama "Jaunatne kustībā" tīmekļa vietne. Tiks ieviesta jauna Eiropas prasmju pase, kuru varēs lietot visā ES. Komisāre Andrula Vasiliu piektdien, 17. septembrī pulksten 15.00 pēc Centrāleiropas laika piedalīsies interneta diskusijā. Jautājumus var sūtīt jau iepriekš jebkurā ES valodā uz EAC-YOM@ec.europa.eu.

Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāts DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites