Cesta

Zahájena iniciativa "Mládež v pohybu" - 15/09/2010

Logo iniciativy "Mládež v pohybu" © EU

Cílem iniciativy EU je zkvalitnit vzdělávací systém, podpořit studijní mobilitu a vyřešit nezaměstnanost mladých lidí.

Cílem iniciativy je prosadit studijní a vzdělávací mobilitu mladých lidí a zajistit, aby získali znalosti, dovednosti a zkušenosti, které jim umožní si najít první zaměstnání.

Mládež v pohybu je jedním z klíčových projektů strategie Evropa 2020 DeutschEnglishfrançais, která má zvýšit hospodářský růst a zaměstnanost. V rámci této strategie by do konce tohoto desetiletí měla zaměstnanost dosáhnout 75 %.

"Pokud mají mladí lidé skutečně využít svého potenciálu, je nutné, abychom snížili počty studentů, kteří nedokončí školu, a zvýšili počet vysokoškolských studentů," vysvětluje komisařka Androulla Vassiliou.

S odpovídající kvalifikací si mladí lidé, kteří vstupují na pracovní trh, daleko snáze najdou dobré zaměstnání. V současnosti si práci hledá pět milionů mladých Evropanů.

Iniciativa se skládá z 28 bodů, z nichž lze jmenovat např. podporu neformálního učení, podnikání nebo zlepšení informovanosti o příležitostech ke studiu v zahraničí. Prostřednictvím podpory řady evropských univerzit světové úrovně by se rovněž měla zvýšit atraktivita studia v Evropě.

Pro mladé lidi rozjíždějící své podnikatelské aktivity jsou připraveny možnosti mikrofinancování.

Další součástí iniciativy by měl být systém záruk pro mladé lidi. K jeho přijetí vyzývá členské státy Evropská unie. Spočíval by v tom, že mladý člověk by měl do šesti měsíců po dokončení školy zaručeno zaměstnání, další vzdělávání nebo praxi.

Na stránkách iniciativy "Mládež v pohybu" budou k dispozici podrobné informace o dalších otázkách, jako je studium a hledání práce v zahraničí a evropský pas osobních dovedností. Iniciativou se bude zaobírat i diskuse online, jež se účastní také komisařka Androulla Vassiliou. Diskuse začne v pátek 17. září v 15.00 středoevropského času. Dotazy lze zaslat předem v kterémkoli úředním jazyce EU na adresu EAC-YOM@ec.europa.eu.

GŘ pro vzdělávání a kulturu DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy