Naršymo kelias

EBPO ataskaitoje pritariama strategijos "Europa 2020" švietimo ir mokymo tikslams - 08/09/2010

Studentai auditorijoje © ES

Ataskaitoje Žvilgsnis į švietimą aptariamos 35 šalys, tarp jų ir 21 ES šalis, bei nagrinėjama, kiek skiriama švietimui, kaip veikia švietimo sistemos ir kokių rezultatų pasiekta.

"Ataskaita suteikia tvirtesnį pagrindą pačios Komisijos atliktai analizei ir vadovaujantis strategija "Europa 2020" vykdomai politikai, - kalbėjo už švietimą atsakinga ES Komisijos narė Androulla Vassiliou. - Ji patvirtina, kad vertinga - netgi sakyčiau būtina - investuoti į švietimą, ypač tada, kai ekonomika išgyvena ne pačius geriausius laikus. Menkiausiai išsilavinęs jaunimas nukentėjo labiausiai. Vidurinės mokyklos nebaigusių jaunų bedarbių ES šalyse 2008-2009 m. padaugėjo 5 procentais."

ES strategija "Europa 2020" siekiama, kad 40 % jaunimo įgytų universitetinį išsilavinimą. Dabar tokį išsilavinimą turi 34 % 25-34 metų gyventojų. Airijoje šis skaičius didžiausias visoje ES - 45 %.

Ataskaita patvirtina tokią nuostatą. Pagal nustatytus faktus menkiau išsilavinę darbuotojai nuo pasaulinės finansų krizės nukentėjo labiausiai. Palyginti su aukštąjį išsilavinimą turinčiais darbuotojais, vidurinio mokslo nebaigę gyventojai darbą prarado daug dažniau.

Kylant universitetinio lygio mokslų paklausai į aukštąjį išsilavinimą investuotos viešosios lėšos atsiperka papildomomis mokesčių įplaukomis. Nemenkas ir asmeninių pajamų prieaugis - per savo darbingą amžių išsilavinęs ES pilietis uždirbs daug daugiau.

Šiandien aukštojo mokslo absolventų daugiau nei kada nors anksčiau. Visos nagrinėtos šalys savo švietimo sistemoms skiria nemenkus išteklius. Visame pasaulyje švietimas tapo vienu iš svarbiausių asmeninio ir politinio gyvenimo elementų.

Rugsėjo 15 d. Europos Komisija pradės programą "Judus jaunimas", kuria siekiama išplėsti jaunimo profesinio gyvenimo galimybes ir užtikrinti, kad jie gautų jų poreikius atitinkantį parengimą. Tai viena iš svarbiausių ES ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos "Europa 2020 DeutschEnglishfrançais " iniciatyvų.

 

Daugiau apie ES švietimo ir mokymo politiką DeutschEnglishfrançais

EBPO ataskaita "Žvilgsnis į švietimą 2010 Englishfrançais "

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos