Navigācijas ceļš

Eiropas šīsvasaras kultūras raža - 30/07/2010

Baleta dejotāju pāris uz skatuves © ES

Vasara ir festivālu sezona. Visā Eiropā notiek neskaitāmi kultūras pasākumi, kas paver iespēju iepazīties ar pasaules klases māksliniekiem un atklāt neparastas vietas.

Eiropas festivālu turneju varat sākt Francijas pilsētā Aviņonā. Tur katru gadu jūlijā notiek vērienīgs teātra festivāls Englishfrançais , kura laikā var noskatīties līdz pat 40 izrādēm. Šogad festivāla galvenajā vietā Pāvestu pils pagalmā tiks izrādīts Šekspīra Ričards II.

Florences pilsēta simfoniskās mūzikas amatieriem piedāvā starptautisku jauniešu orķestru festivālu English , kas arī notiek jūlijā. Šis pasākums ir saistīts ar Rīgas pilsētas svētkiem un Provansas klasiskās mūzikas festivālu "Floraisons Musicales", un tajā ir aicināti piedalīties jaunie mūziķi no septiņām Eiropas valstīm. Pasākums ietilpst Eiropas festivālu pieredzes projektā, ko finansē Eiropas Komisija.

Eiropas kultūras galvaspilsētā Pēčā DeutschEnglishmagyar (Ungārija) 31. jūlijā noslēgsies starptautiskā kultūras nedēļa ar Gorana Bregoviča brīvdabas koncertu. Skatītāji no Budapeštas uz Pēču varēs doties ar senlaicīgu vilcienu, kas kursē starp abām pilsētām.

Nākamā pietura festivālu turnejā varētu būt Vīne, kur līdz 15. augustam notiek vislielākais Eiropas mūsdienu deju festivāls DeutschEnglish .

Visbeidzot, festivālu apmeklētāji var doties uz Vāciju, lai tur iepazītos ar Rūras reģionu, kā arī Eseni, kas ir otra Eiropas kultūras galvaspilsēta. Emšere, kas kādreiz bija vispiesārņotākā upe valstī, patlaban tiek sakopta visvērienīgākajā projektā, kāds jebkad veikts. Līdz pat septembrim apmeklētāji ir aicināti iepazīties ar projektu uz Emšeres salas, kur mājvietu sev radušas skulptūras, instalācijas un neparasti darbi, kurus radījuši 40 mākslinieki.

Daudzus no šiem pasākumiem finansē no Eiropas Komisijas programmām "Kultūra" un "MEDIA", kas veicina arī mākslas darbu apriti, starpkultūru dialogu un šo nozaru profesionāļu mobilitāti visā ES.

Šie ir tikai daži no plašās Eiropas festivālu un kultūras pasākumu šīsvasaras programmas.

 

Vēl par ES politiku kultūras jomā DeutschEnglishfrançais

Eiropas Festivālu asociācija Englishfrançais - noteikti atradīsit kādu festivālu, kas notiek jums netālu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites