Naršymo kelias

Europos festivalių turas - 30/07/2010

Du baleto šokėjai ant scenos © ES

Kartu su vasara atėjo ir festivalių sezonas. Visoje Europoje organizuojama daugybė kultūrinių renginių, suteikiančių progą susipažinti su atlikėjais ir ypatingomis vietomis.

Europos festivalių maratoną galėtumėme pradėti Prancūzijoje - Avinjone: kiekvienais metais šiame mieste organizuojamas teatro festivalis Englishfrançais , per kurį parodoma iki 40 spektaklių. Šiais metais miesto širdyje Popiežių rūmų kieme žiūrovai išvys V. Šekspyro "Ričardą II".

Simfoninės muzikos mėgėjai liepą laukiami Florencijoje, kur vyks tarptautinis jaunimo orkestrų festivalis English . Šiame renginyje, susijusiame su Rygos miesto festivaliu ir Provanso klasikinės muzikos švente "Floraisons Musicales", dalyvauja jauni muzikantai iš septynių Europos šalių. Renginys yra Europos Komisijos finansuojamo projekto "European Festivals Experience" dalis.

Europos kultūros sostinėje Peče DeutschEnglishmagyar , Vengrijoje, liepos 31 d. kultūros savaitė bus baigiama Gorano Bregovičiaus koncertu atvirame ore. Į Pečą žiūrovai gali atvykti per Budapeštą senoviniu tarp abiejų miestų kursuojančiu traukiniu.

Festivalių mėgėjai būtinai turėtų užsukti ir į Vieną, kurioje iki rugpjūčio 15 d. vyks didžiausias Europos modernaus šokio festivalis DeutschEnglish .

Galiausiai galima apsilankyti Vokietijoje ir susipažinti su Rūro regionu, kuris taip pat yra Europos kultūros sostinė. Kažkada labiausiai užterštoje šalies Emšerio upėje šiandien vykdomas didžiausias kada nors įgyvendintas valymo projektas. Iki rugsėjo mėnesio sužinoti apie projektą ir pamatyti 40 autorių skulptūrų, instaliacijų bei neįprastų projektų galima Emšerio upės saloje.

Daugelis šių vasaros renginių yra finansuojami pagal Europos Komisijos kultūros ir medijos programas. Taip skatinamas meno kūrinių judėjimas, kultūrų dialogas bei meno ir kultūros atstovų judumas visoje ES.

Šventės vyks visą vasarą ir jūsų laukia dar daug neaplankytų kultūrinių renginių visoje Europoje.

 

Plačiau apie Europos kultūros politiką DeutschEnglishfrançais

Europos festivalių asociacija Englishfrançais . Sužinokite, kokie festivaliai rengiami netoliese

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos