Navigatsioonitee

Reis Euroopa festivalidele - 30/07/2010

Kaks balletitantsijat laval © EL

Käes on suvi ning sellega kaasneb festivalide hooaeg. Kõikjal Euroopas korraldatakse arvukaid kultuuriüritusi, mis pakuvad võimalusi maailmatasemel artistide ning erakordsete paikade avastamiseks.

Euroopa festivalituuri esimene peatuspaik on Prantsusmaal asuv Avignoni linn. Igal aastal juulikuus toimub selles linnas grandioosne teatrifestival Englishfrançais kuni 40 etendusega. Käesoleva aasta tippsündmuseks on Palais des Papes'is etenduv Shakespeare'i näidend "Richard II".

Juulis tasub sümfoonilise muusika austajatel külastada Firenzet, kus toimub rahvusvaheline noorteorkestrite festival English . Kõnealune üritus on seotud Riia festivali ning Provence'is toimuva festivaliga Floraisons Musicales. Firenzes toimuval festivalil ühinevad seitsme Euroopa riigi noored muusikud Euroopa Komisjoni rahastatava projekti European Festival Experience raames.

Euroopa kultuuripealinn Pécs DeutschEnglishmagyar Ungaris lõpetab 31. juulil oma rahvusvahelise kultuurinädala Goran Bregovici vabaõhu kontserdiga. Kontserdikülastajad saavad Budapestist Pécsi sõita vanaaegse rongiga.

Järgmine festivalikülastajate peatus võiks olla Viin, kus 15. augustini toimub Euroopa nüüdistantsu festival DeutschEnglish .

Viimasena võiksid festivali tuuritajad suunduda Saksamaale Ruhri piirkonda asuvasse linna Essenisse, mis on samuti selle aasta Euroopa kultuuripealinn. Emscheri jõgi, mis oli kunagi üks Saksamaa reostatumaid jõgesid, osaleb nüüd ühes kõige ambitsioonikamas puhastusprojektis, mis kunagi ette võetud. Nüüdsest septembrini saavad külastajad Emscheri saarel tutvuda asjaomase projektiga, skulptuuride, rajatiste ning 40 erineva artisti ebatavalise projektiga.

Paljud kõnealustest suveüritustest saavad rahalist toetust Euroopa Komisjoni kultuuri- ja meediaprogrammidest, et aidata edendada kultuuridevahelist dialoogi ning julgustada nii artistide kui ka nende tööde liikumist üle kogu Euroopa.

Need on vaid vähestest kogu suve jooksul kõikjal Euroopas toimuvatest festivalidest.

 

Lugege täiendavalt ELi kultuuripoliitika kohta DeutschEnglishfrançais

Euroopa Festivalide Assotsiatsioon Englishfrançais - leidke teie lähedal toimuv festival

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad