Navigatsioonitee

Erasmus - rekordiliselt palju välismaale õppima minejaid - 21/06/2010

Tänu täiendavale rahastamisele osales eelmisel aastal ELi juhtivas haridus- ja koolitusprogrammis rekordarv üliõpilasi.

2008/09. õppeaastal sai umbes 200 000 üliõpilast toetust õppimiseks või praktikaks välismaal. Eelmise rahastamisperioodiga võrreldes on kasv 8,7%.

Programmis Erasmus osalejate arvu järsk kasv ja ka 12%-line eelarve suurendamine näitavad, et üliõpilased kasutavad rahalist toetust meelsasti, kui see on kättesaadav. Samuti tõusis keskmine stipendium, mis nüüd on 272 eurot ja katab üliõpilaste elamiskulusid varasemast natuke rohkem.

Erasmus on üks populaarsemaid ELi programme. Alates selle käivitamisest 1987. aastal on programmis osalenud üle 2,2 milljoni üliõpilase. Programm võimaldab kõrgharidust omandavatel üliõpilastel veeta 3 kuni 12 kuud mõnes muus Euroopa riigis kas õppides või tööpraktikal olles.

Pärast seda, kui 2009. aastal liitusid programmiga ka Horvaatia ja endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, osaleb programmis üle 4000 kõrgharidusasutuse 33 Euroopa riigist.

Kõige populaarsemad sihtkohad on Hispaania, Prantsusmaa ja Saksamaa. Nendest kolmest riigist on ka kõige rohkem üliõpilasi programmi raames välismaale õppima suundunud (40% koguarvust).

Teises riigis läbitud kursust tunnustatakse üliõpilase oma ülikoolis ja seega ei ole üks või kaks välismaal veedetud semestrit raisatud aeg. Lisaks haridusalaste võimaluste avardamisele soodustab programm ka isiklikku kultuuridevahelist suhtlust ning üliõpilaste iseseisvumist.

2007. aastal laienes programmi Erasmus rahastamine selliselt, et üliõpilased said võimaluse olla praktikal välismaa ettevõtetes või asutustes. 2008/09. õppeaastal kasutas seda võimalust umbes 30 400 üliõpilast, mis on üle 50% rohkem kui eelmisel õppeaastal. Kasvas ka toetust saanud kõrgharidusasutuste õppejõudude arv (36 400).

Programm Erasmus aitab kaasa ELi uuele majanduskasvu ja töökohtade loomise strateegiale "Euroopa 2020. aastal", sest annab noortele oskusi, mida saab kasutada kõikjal järjest tihedama konkurentsiga globaalsel turul.

 

Programmist Erasmus täiendavalt DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad