Naršymo kelias

Stambule įteikti Europos kultūros paveldo apdovanojimai - 11/06/2010

Europos kultūros paveldo medalis su istorijos paminklo atvaizdu © ES

2010 m. Europos kultūros paveldo apdovanojimai skirti, be kita ko, už Paryžiaus kolegijos "Collège des Bernardins" ir Berlyno muziejaus "Neues Museum" restauravimo projektus.

Šie paveldo apsaugos srities "oskarai" skiriami už geriausias kultūros paminklų, kraštovaizdžių ir meno kūrinių restauravimo ir išsaugojimo iniciatyvas.

Šiemet apdovanojimai įteikti puikiuosiuose Stambulo Topkapi rūmuose ("Aya Irini"). Iš 26 šalių pateiktų 140 projektų išrinkti 29, už kuriuos įteikti apdovanojimai. Už šešis iš šių projektų įteiktas pagrindinis prizas ir po 10 000 eurų.

Vienas iš pagrindinio prizo laimėtojų - Paryžiaus kolegijos "Collège des Bernardins" restauravimo projektas. Šis XIII a. pastatas, kuriuo daugiau nei du šimtmečius nebuvo rūpinamasi, po restauracijos suspindo visu grožiu.

Europos kultūros paveldo apdovanojimai teikiami nuo 2002 m. Šį konkursą rengia Europos Komisija (pagal Kultūros programą DeutschEnglishfrançais ) ir tinklas "Europa Nostra Englishfrançais ", kuriam priklauso daugiau kaip 400 organizacijų, besirūpinančių Europos kultūros paveldo ir kraštovaizdžių apsauga.

Apdovanojama už veiklą keturiose srityse: paveldo apsaugą, mokslinius tyrimus, švietimą ir už išskirtinius asmens ar kolektyvo nuopelnus. Tokiais išskirtiniais nuopelnais šiemet pripažintas danų režisieriaus Nilso Vesto darbas - dokumentiniai filmai apie Europos architektūros lobyną.

Už kultūrą atsakingos Europos Komisijos narės Androullos Vassiliou teigimu, Europoje dedama daug pastangų siekiant apsaugoti paveldą. "Taip Europa tampa patrauklesne vieta gyventi, o drauge kuriamos darbo vietos, skatinamas turizmas ir prisidedama prie tvaraus vystymosi." Vienas iš pavyzdžių - romėnų teatras Kartachenoje (Ispanija). Restauruotas šis pastatas harmoningai įsiliejo į miestą, prie jo pastatytas muziejus, kuriame eksponuojami archeologinių kasinėjimų radiniai.

Jau paskelbtas 2011 m. konkursas Englishfrançais : kandidatūras galima teikti iki 2010 m. spalio 1 d.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos