Naršymo kelias

Profesinio mokymo sistemos pertvarka - 09/06/2010

Prieš kompiuterio ekraną sėdinti grafikos dizaineris

Komisija siekia išplėsti ir tobulinti profesinio mokymo sistemą.

Šiandien Komisija pateikė planą DeutschEnglishfrançais , siekdama į Europos profesines mokyklas pritraukti daugiau studentų ir pagerinti jų mokymo kokybę.

Planą svarstys Europos šalių ministrai, gruodžio mėnesį susitikę su darbdavių ir profesinių sąjungų atstovais parengti 10 ateinančių metų profesinio mokymo darbotvarkę.

Siūlymai pagrįsti nauja ateinančio dešimtmečio ES ekonomikos augimo skatinimo ir užimtumo didinimo strategija. Vienas svarbiausių strategijos "Europa 2020" tikslų - kelti švietimo lygį, kad būtų galima patenkinti naujų ir geresnių įgūdžių poreikius.

Dėl globalizacijos, pažangos technologijų srityje, klimato atšilimo ir mažėjančių išteklių ES darbo rinka sparčiai kinta. Europai sunkiai sekasi reaguoti į šiuos sparčius pokyčius - iš dalies dėl to, kad daugeliui darbuotojų trūksta kvalifikacijos.

Nūdien gana daug žinių reikia ir paprastose darbo vietose. Deja, beveik trečdalio darbingo amžiaus europiečių (25-64 m.) oficiali kvalifikacija žema arba jie jos visai neturi. Šis skaičius daug didesnis nei JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Europos darbdaviai jau ilgą laiką skundžiasi negalintys rasti pakankamai kvalifikuotų darbuotojų. Nepaisant per nuosmukį padidėjusio nedarbo, kvalifikuotų darbuotojų tebetrūksta. Ekonominės krizės metu kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išaugo. Padėtį sunkina ir tai, kad ateityje dirbantieji turės būti produktyvesni, kad paremtų pensininkus, kurių bus vis daugiau.

Už švietimą atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou tvirtina, kad Europa turi pakeisti profesinio mokymo įvaizdį ir labiau jį suderinti su šiandienine tikrove.

Plane išdėstyti būdai, kaip užtikrinti, kad žmonės galėtų mokytis bet kuriuo gyvenimo etapu, o dalyvaujantiems profesinio rengimo programose būtų lengviau įgyti patirties užsienyje. Jame siūlomos priemonės, kaip skatinti kūrybiškumą bei verslumą ir suteikti galimybių mokytis nebaigusiems mokyklos, bedarbiams, darbuotojams migrantams ir neįgaliesiems.

Profesinio mokymo įstaigose daugiausia dėmesio turi būti skiriama praktinėms, o ne teorinėms žinioms. Profesinis mokymas turėtų būti itin patrauklus norintiems vietoj studijų aukštojoje mokykloje išmokti konkrečios profesijos ar amato.

Profesinio mokymo sistemos ES šalyse skiriasi. Profesinio mokyklų studentų skaičius įvairiose ES šalyse yra labai skirtingas, bet vidurkis didesnis nei kitose išsivysčiusiose šalyse.

Daugiau apie profesinį mokymą DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos