Navigācijas ceļš

Eiropas talanti Kannu kinofestivālā - 17/05/2010

MEDIA programmas logotips © ES

Uz Zelta palmas zaru kandidē 6 filmas, kas uzņemtas ar ES atbalstu.

Šogad kinofestivālā Francijā demonstrē 20 filmas, kuras uzņemtas ar ES finansējumu. Sešas no tām var cerēt uz augstāko balvu.

"Esmu gandarīta, ka arī šoreiz Kannās skatāms liels skaits Eiropas filmu," teica kultūras komisāre Andrula Vasiliu. "Arī es lepojos, ka programma MEDIA ir veicinājusi šos panākumus."

Kopš 2000. gada Zelta palmas zaru ieguvušas jau astoņas filmas, kuras finansētas no ES programmas MEDIA. Vairākas filmas, kas saņēmušas finansējumu no MEDIA, ir ieguvušas arī Oskara balvas, piemēram, "Graustu miljonārs".

Šī programma tika izveidota 1990. gadā, bet 2007.-2013. gadā tās rīcībā būs pavisam 755 miljoni eiro. Tos paredzēts izlietot, lai atbalstītu audiovizuālo nozari Eiropā un uzlabotu Eiropā tapušo darbu apriti ārpus ES. Izplatīšanai un reklamēšanai jau ir rezervēti apmēram 65 % no šiem līdzekļiem. Programma gan nefinansē filmu producēšanu kā tādu.

No nākamā gada ES atbalsts filmu nozarei sāks darboties pasaules mērogā, jo tiks izveidota apmaiņas sistēma DeutschEnglishfrançais , lai veicinātu radošu un komerciālu sakaru veidošanos starp kino nozares profesionāļiem gan ES, gan ārpus tās. Tās mērķis būs vairot uzņēmējdarbības iespējas un piedāvāt plašāku filmu klāstu skatītājiem visā pasaulē.

Pēdējos gados kino nozares pārstāvji Kannu kinofestivāla laikā ir tikušies ar politiķiem, lai apspriestu attīstības tendences un prioritātes finansējuma piešķiršanā. Šogad šo tikšanos vadīs komisāre Vasiliu. Viņa arī paziņos, kurš ieguvis 2010. gada Eiropas talantu balvu, par ko ik gadu sacenšas no MEDIA programmas atbalstītie projekti. Šajā konkursā izvērtē, kurā filmā vislabāk izvērsta Eiropas tēma.

Šogad uz Zelta palmas zaru pretendē sešas filmas ar ES finansējumu, trīs no tām uzņēmuši franču režisori. Tie ir Matjē Amalriks ar filmu "Turneja", Ksavjē Bovuā ("Cilvēki un dievi") un Bertrāns Tavernjē ("Princese de Monpansjē").

Pārējās trīs kandidātes ir "Mans prieks", ko uzņēmis Sergejs Lozņica no Ukrainas, "Apliecināta kopija", kuras režisors ir Abāss Kiārostami no Irānas, un "Maigais radījums — Frankenšteina projekts", ko režisējis Kornēls Mundruco no Ungārijas.

Kannu kinofestivāla oficiālā tīmekļa vietne Englishespañolfrançaisportuguês

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) français (fr)

ES politika audiovizuālajā nozarē

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites